خانهاخبار
مایکروسافت به کار نرم‌افزار WordPad پایان داد!

مایکروسافت به کار نرم‌افزار WordPad پایان داد!

اپلیکیشن وردپد که یک نسخه بسیار ساده از ورد بود و به صورت پیش‌فرض روی همه ویندوزها نصب است، از آپدیت‌های بعدی ویندوز حذف خواهد شد.
۱۴۰۲/۶/۱۲

مایکروسافت امروز به صورت رسمی اعلام کرد که به توسعه و پشتیبانی از نرم‌افزار WordPad پایان داد و از نسخه بعدی ویندوز، این نرم‌افزار دیگر وجود خارجی نخواهد داشت و از نسخه بعدی Windows حذف می‌شود. نرم‌افزار WordPad از زمان ویندوز ۹۵ در دسترس کاربران بوده است.

بر اساس یک مقاله آپدیت شده در وب سایت مایکروسافت، نرم‌افزار یاد شده دیگر در دستور کار نسخه‌های بعدی سیستم عامل ویندوز نبوده و از پروسه توسعه و پشتیبانی خارج خواهد شد. ردموندی‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که کاربران برای تولید یا ویرایش فایل‌های متنی خود از مایکروسافت ورد استفاده خواهند کرد و به این ترتیب عمر نرم‌افزار وردپد به صورت رسمی به پایان می‌رسد.

از آن جا که برنامه یاد شده چندین وقت است که تغییر خاصی را به خود ندیده است، لذا حذف شدنش آنچنان که باید و شاید غیر منتظره به نظر نمی‌رسد. البته از سوی دیگر، مایکروسافت روند توسعه و اضافه کردن قابلیت‌های جدید به Notepad را برای ویندوز خیلی وقت است که شروع کرده است و به این ترتیب، این گزینه را نیز می‌توان جانشین خوبی برای وردپد به حساب آورد.

image

 

مایکروسافت ورد یک نرم‌افزار فوق‌العاده برای کار روی فایل‌های متنی با قابلیت‌های فراوان به حساب می‌آید که می‌توانید اسناد خود را به راحتی با آن ثبت یا ویرایش کنید. از جمله قابلیت‌های جدید آن می‌توان به دستیار تولید متن، تمپلیت‌های پریمیوم، عیب‌یابی کلمات، اجرای فرامین صوتی، پشتیبانی از فایل‌های ODF و مواردی از این قبیل اشاره کرد. این نرم‌افزار به عنوان جزئی از پکیج Microsoft 365 یا به عنوان محصولی مستقل شناخته می‌شود.

اگر به دنبال یک گزینه جایگزین و رایگان برای مایکروسافت ورد هستید، می‌توانید روی Word for web حساب باز کنید که امکان ساخت یا ویرایش اسناد به صورت آنلاین و از طریق مرورگر را در اختیار شما می‌گذارد. این نرم‌افزار آنلاین همچنین از قابلیت دستیار تولید متن، ادیتور مایکروسافت و چنین گزینه‌هایی هم پشتیبانی می‌کند. با وارد شدن به اکانت مایکروسافت یا ساخت یک اکانت جدید، می‌توانید از این امکان Microsoft به صورت رایگان استفاده کنید.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)