خانهاخبار
تصویر کابل پارچه‌ای USB-C سری آیفون ۱۵ جدید لو رفت

تصویر کابل پارچه‌ای USB-C سری آیفون ۱۵ جدید لو رفت

هرچه به معرفی آیفون‌ها نزدیک می‌شویم، اطلاعات بیشتری از سری جدید آیفون لو می‌رود که حالا این بار نوبت رسیده به کابل USB-C این گوشی که اتفاقا این بار جنس پارچه‌ای خواهد داشت تا از نظر دوام، یک ایراد همیشگی کابل‌های آیفون را رفع کرده باشد.
۱۴۰۲/۵/۲۹

کم کم به رویداد معرفی خانواده آيفون ۱۵ نزدیک می‌شویم و تغییرات این محصولات در حال مشخص شدن است. پیش‌بینی می‌شود که مدل‌های استاندارد و پلاس از این خانواده هم به داینامیک آیلند مجهز بوده و دوربین‌های آن‌ها نیز بهبود پیدا کند. اما تغییرات در نسخه‌های پرو بیشتر بوده که از جمله آن‌ها می‌توان به فریم از جنس تیتانیوم، تراشه A17 Bionic با لیتوگرافی ۳ نانومتری و حاشیه‌های کمتر اطراف نمایشگر اشاره کرد. اما گزینه‌ای که میان هر چهار مدل مشترک است، کنار رفتن درگاه لایتنینگ و جایگزین شدن آن با پورت USB-C است که از تکنولوژی تاندربولت نیز پشتیبانی خواهد کرد. اما در تصویر جدیدی که امروز شاهد انتشار آن هستیم، کابل جدید آیفون‌های ۲۰۲۳ را می‌بینیم که مانند کابل شارژ آخرین مدل‌های مک بوک پرو و مک بوک ایر، به صورت بافته شده یا پارچه‌ای خواهد بود.

تجهیز آيفون‌های جدید به پورت USB-C همچنین باعث می‌شود سرعت شارژ و تبادل اطلاعات میان این محصولات و کامپیوتر یا لپتاپ متصل شده افزایش پیدا کند. انتشار این تصویر که کابل بافته شده به رنگ صورتی را به نمایش می‌گذارد،‌ نشان می‌دهد که اپل قصد دارد رنگ‌بندی این کابل‌ها را با رنگ بدنه آيفون‌ها هماهنگ کند.

image

 

این اولین باری نیست که اپل تولید کابل‌های بافته شده را آغاز کرده است. اگر یکی از مدل‌های مک‌بوک‌های جدید را در اختیار داشته باشید،‌ مطمئنا این کابل‌ها را از نزدیک دیده و جنس آن‌ها را نیز حس کرده‌اید. البته کابل‌های قرار گرفته در جعبه مک بوک ایر اپل، با رنگ بدنه آن‌ها همخوانی داشت.

در حالی که کلیه مدل‌ها به پورت USB-C مجهز خواهند شد، اما به نظر می‌رسد که همخوانی رنگ بدنه با رنگ این کابل‌ها، ‌تنها به نسخه‌های پرو محدود خواهد بود. دلیل این تصمیم،‌ ایجاد شکاف و تغییرات بیشتر بین مدل‌های استاندارد و پرو است. پیش‌تر شایعه شده بود که اپل، قیمت مدل‌های پرو را تا 200 دلار افزایش خواهد داد و حالا این تغییرات نشان می‌دهد که این شرکت آمریکایی، دلایل زیادی برای اتخاذ این تصمیم داشته است.

البته این موضوع را در ذهن داشته باشید که این کابل‌های جدید لزوما برای آیفون‌های ۲۰۲۳ طراحی نشده‌اند و تا زمانی که اپل اشاره مستقیمی به آن‌ها نکند، نمی‌توانیم با اطمینان در مورد چیزی صحبت کنیم.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)