خانهاخبار
رابط کاربری واتس‌اپ در اندروید شباهت بیشتری به نسخه iOS پیدا خواهد کرد

رابط کاربری واتس‌اپ در اندروید شباهت بیشتری به نسخه iOS پیدا خواهد کرد

در جدیدترین نسخه بتای پیام رسان واتس‌اپ در سیستم عامل اندروید، شاهد اضافه شدن یک نویگیشن بار هستیم که موجب شباهت بیشتر آن با نسخه iOS می‌شود.
۶ تیر ۱۴۰۲

پیام‌ رسان واتس‌اپ که به واسطه سرعت بسیار پایین خود در اضافه کردن ویژگی‌های جدید و کاربردی شناخته شده است؛ اخیرا سعی داشته تا با اعمال تغییرات در رابط کاربری خود و افزودن قابلیت‌های جدید، مخاطبین بیشتری را در بازار آمریکا پیدا کند. بر خلاف بازار اروپا، واتس‌اپ در آمریکا از محبوبیت چندانی برخوردار نیست و iMessage اپل در بین کاربران حرف اول را می‌زند.

image

 

این پیام رسان اکنون در جدیدترین نسخه بتای خود برای سیستم عامل اندروید که شماره ورژن 2.23.13.16 را دارد؛ یک نویگیشن بار یا اکشن بار را به بخش پایینی اضافه کرده که موجب شباهت و یکپارچگی بیشتر آن با نسخه iOS می‌شود. این نویگیشن بار جدید، جانشین تب‌های فعلی شده که اکنون در بالای لیست چت‌ها قرار گرفته است و لیست تماس‌ها، استتوس‌ها، چت‌ها و گروه‌های کاربر را از یکدیگر جدا می‌کند.

image

رابط کاربری فعلی واتس‌اپ در اندروید

ظاهر این نویگیشن بار با توجه به تم گوشی کاربر، بین دو حالت تاریک و روشن تغییر می‌کند. این نویگیشن بار جدید، با زبان طراحی مدرن گوگل متر‌یال دیزان ۳ نیز همخوانی بیشتری دارد. در حال حاضر، تنها برخی از کاربران نسخه بتای واتس‌اپ این رابط کاربری جدید را دریافت کرده‌اند؛ اما در آینده نزدیک، شاهد انتشار آن برای تمامی کاربران خواهیم بود. رابط کاربری جدید این پیام رسان، ظاهر ساده‌تری به آن بخشیده و با توجه به گوشی‌های بزرگ این دوره و زمانه، برای کار کردن با یک دست نیز مناسب‌تر شده است.

در کنار این نویگیشن بار جدید، شاهد برخی تغییرات ظاهری دیگر در واتس‌اپ جهت همخوانی‌ بیشتر با معیار‌های متر‌یال دیزاین نیز هستیم. متاسفانه، هنوز مشخص نیست که این تغییرات ظاهری در چه زمانی به نسخه پایدار این پیام‌ رسان محبوب راه خواهند یافت.

image

نویگیشن بار جدید در حالت‌های تاریک و روشن

درباره تغییرات اعمال شده در نسخه اندروید واتس‌اپ چه فکر می‌کنید؟ آیا طرفدار این رابط کاربری جدید هستید یا رویکرد نسخه فعلی را بهتر می‌دانید؟جدیدترین‌ اخبار

اپل با بیشترین رشد فروش، پیشتاز در بازار جهانی رایانه بوده است

بر اساس داده‌های آماری چندین شرکت معتبر در همین زمینه، اپل با ۲۱ درصد فروش بیشتر نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیشترین رشد را در فروش مک‌های خود داشته که در بازاری که دایم در حال نوسان است، نکته بسیار مثبتی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید
Xiaomi-14-pro-gsm-ir
شیائومی ۱۵ پرو به سنسور تله‌فوتو پریسکوپی مجهز خواهد شد

شیائومی احتمالا پرچمدار موردانتظار خود را به سنسور پریسکوپی مجهز خواهد کرد که از زوم اپتیکال ۵ برابری پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بخوانید
Xiaomi-redmi-k70-ultra-gsm-ir
شیائومی طراحی ردمی K70 اولترا را به نمایش گذاشت

نسخه اولترا سری ردمی K70 با زبان طراحی مشابه مدل‌های استاندارد و پرو همراه خواهد شد و تنها تغییرات ظاهری جزئی خواهد داشت.  

بیشتر بخوانید