خانهاخبار
بلومبرگ: گوگل می‌خواهد خط تولید پیکسل را به هند ببرد

بلومبرگ: گوگل می‌خواهد خط تولید پیکسل را به هند ببرد

گوگل هم می‌خواهد خط تولید محصولات سری پیکسل را به کشور هند منتقل کند تا در کنار اپل، جزو شرکت‌هایی باشد که کم کم از چین جدا می‌شوند!
۱۴۰۲/۳/۳۱

بر اساس تازه‌ترین گزارش خبرگزاری بلومبرگ، شرکت گوگل می‌خواهد خط تولید برخی از پیکسل‌ها را به هند منتقل کند. گویا گوگل در حال همکاری با فاکسکان است تا در شعبه هند این کارخانه‌ها محصولاتش را تولید کند. این خبر از آن‌جایی اهمیت دارد که گویا هند روز به روز بین تولید کنندگان گوشی محبوب‌تر می‌شود. در یکی دو سال اخیر اپل هم تولید برخی مدل‌های آیفون را به هند منتقل کرده و حالا به نظر می‌رسد شرکت‌های بیشتری می‌خواهند انحصار چین در تولید محصولات الکترونیکی را بشکنند. چین در زمان کرونا و با سیاست‌هایی که برای کارکنان کارخانه‌جات در آن زمان در نظر گرفته بود، حسابی به شرکت‌های تکنولوژی ضرر وارد کرد.

image

قطعا تصمیم‌های اپل در این زمینه بی تاثیر نبوده است. کشور هند از سال ۲۰۱۷، آیفون‌هایی که در هند به فروش می‌رسند را خودش اصطلاحا اسمبل کرده و حالا قرار است تا سال ۲۰۲۵، ۲۵ درصد از تمام آیفون‌ها در هند تولید شوند که این رقم تا سال ۲۰۲۷ قرار است به ۵۰ درصد برسد. حالا باید ببینیم گوگل چقدر در این مسیر جدی خواهد بود و دیگر چه شرکت‌هایی قرار است سفارش اسمبل کردن گوشی‌های‌شان را به کارخانه‌های هند بدهند. 

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)