خانهاخبار
نگاهی دقیق‌تر به ویژگی جالب Dynamic Island در آیفون ۱۴ پرو

نگاهی دقیق‌تر به ویژگی جالب Dynamic Island در آیفون ۱۴ پرو

اپل دیشب ویژگی ناچ جزیره‌ای پویا را در آیفون ۱۴ پرو معرفی کرد که در واقع یک استفاده هوشمندانه از بریدگی کپسولی شکل یکپارچه در آیفون ۱۴ پرو است؛ اما این ویژگی دقیقا چیست و به چه کار می‌آید؟ با ما باشید تا جزئیات بیشتری از این قابلیت را باهم بررسی کنیم.
۱۸ شهریور ۱۴۰۱

اپل دیشب آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس را با بریدگی کپسولی شکل جدیدی به نام «ناچ جزیره‌ای پویا» معرفی کرد که طبق گفته این شرکت «روشی جدید و غنی و لذت بخش برای تعامل با فعالیت‌ها، نوتیفیکیشن‌ها و هشدارها» را در آیفون‌های سری پرو امسال ارائه می‌کند.

image

 

با ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار، ناچ جزیره‌ای پویا می‌تواند برای مواردی مانند تماس‌های تلفنی دریافتی، هشدارها، نوتیفیکیشن‌ها، احراز هویت فیس آیدی، تایمر، ناوبری گام به گام، و موارد دیگر به شکل‌ها و اندازه‌های مختلف بسته به نوع آن فعالیت تبدیل شود. این بریدگی جدید که جایگزین ناچ ۵ ساله اپل شده است، حالا نه تنها میزبان انواع و اقسام فعالیت‌های مختلف است، بلکه فضای کمتری را نسبت به بریدگی قدیمی معمولی در مدل‌های آیفون ۱۳ پرو اشغال می‌کند. اپل می‌گوید:

فعالیت‌های مداوم پس زمینه مانند نقشه‌ها، موسیقی یا تایمر، قابل مشاهده و به حالت تعاملی باقی می‌مانند، همچنین برنامه‌های شخص ثالث هم در iOS 16 که اطلاعاتی مانند امتیازات ورزشی را با فعالیت‌های زنده ارائه می‌دهند، می‌توانند از مزیت ناچ جزیره‌ای پویا بهره‌مند شوند.

مدل‌های استاندارد آیفون ۱۴ و آيفون ۱۴ پلاس همچنان همان ناچ قدیمی به مانند آیفون ۱۳ را دارند، بنابراین هیچ‌یک از این قابلیت‌های جدید ارائه شده، شامل این محصولات نمی‌شود. البته شایعات حاکی از آن هستند که اپل سال آینده تمامی سری آیفون ۱۵ را به این مدل ناچ جزیره‌ای پویا مجهز خواهد کرد، اما در حالی که حتی یک روز هم نشده که سری آیفون ۱۴ معرفی شده است، اظهار نظر در مورد سری آیفون ۱۵ زود به نظر می‌رسد.

تمامی مدل‌های آیفون ۱۴ را می‌توان از فردا ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) سفارش داد و طبق گفته اپل این محصولات از ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور) در دسترس خواهند بود.

آیا شما خرید آیفون‌های سری ۱۴ را منطقی می‌دانید یا به نظرتان باید تا سال بعد و آیفون‌های سری ۱۵ صبر کرد؟جدیدترین‌ اخبار

ادغام احتمالی جمنای گوگل در کنار چت‌‌جی‌پی‌تی در آیفون

بنظر می‌‌رسد اپل تکان اساسی به سیاست‌های خود در قبال هوش مصنوعی داده است.

بیشتر بخوانید
آیفون X و دو دیوایس دیگر به لیست محصولات قدیمی اپل اضافه شدند!

لیست محصولات قدیمی اپل شب گذشته با اضافه شدن آیفون X و دو دیوایس دیگر آپگرید شد.

بیشتر بخوانید
حذف ویدیوهای هوش مصنوعی جعلی در یوتیوب؛ گامی در جهت حفظ حریم خصوصی

اکنون، کاربران می‌توانند از یوتیوب درخواست کنند تا ویدیوهای هوش مصنوعی که چهره یا صدای آن‌ها را جعل می‌کنند را حذف کند. 
 

بیشتر بخوانید