خانهاخبار
اپل واچ بار دیگر باعث نجات جان یک شخص شد

اپل واچ بار دیگر باعث نجات جان یک شخص شد

سالیانه گزارش‌های زیادی در مورد نجات جان افراد توسط اپل واچ منتشر می‌شود. اخیرا خبری منتشر شده از خانمی که نه تنها بعد از سقوط، اپل واچ باعث نجات جانش شده، بلکه این پیشامد باعث تشخیص زودهنگام سرطان ریه در این شخص شده است.
۱۴۰۰/۱۲/۲۷

یک زن سالخورده بعد از آنکه اپل واچ پس از افتادن او بطور خودکار با اورژانس تماس گرفت و جانش را نجات داد، متوجه شد که این اتفاق منجر به تشخیص سرطان ریه او شده است.

اپل واچ اغلب به لطف سیستم‌های یکپارچه تشخیص سلامتی مانند سنسورهای ضربان قلب، و تشخیص سقوط جان مردم را نجات داده است. خانم Reylene Hackenwerth از شهر سن پترزبورگ ایالت فلوریدا آمریکا، به سختی سقوط کرده بود و تقریبا بیهوش بود، اما اپل واچ او بعد از تشخیص افتادنش اورژانس را برایش شماره‌گیری کرد.

image

 

به گزارش WFTS یکی از امدادگران گفته که تماس اظطراری خودکار اپل واچ واقعا منحصر به فرد است. این ساعت زمانی که متوجه آسیب رسیدن صاحبش شده، با اورژانس تماس گرفته و موقعیت جغرافیایی خود را ارسال کرده تا امدادگران بدانند که به سرعت به کدام منطقه بروند! جالب این است که پس از انتقال این خانم به بیمارستان توده‌ای در ریه‌اش کشف شد که مشخص شد سرطانی است و حالا این خانم در بیمارستان تحت مراقبت است.

خانم Hackenwerth به WFTS گفته: «اگر این سقوط و تماس اپل واچ نبود، من حتی نمی‌دانستم که این توده وجود دارد و اگر هم در آینده متوجه آن می‌شدم، دیگر دیر شده بود.»

این اپل واچ در واقع هدیه پسرش برای کریسمس بوده تا مادرش بتواند به وسیله آن تمرینات خود را دنبال کند. آنها حتی خودشان هم نمی‌دانستند که یک ویژگی تشخیص سقوط در اپل واچ وجود دارد که اگر کاربر آن ۵۵ سال به بالا باشد، به طور پیش فرض در آن فعال است.

تشخیص سقوط در سراسر دنیا بارها و حتی گاهی اوقات بیش از یک بار باعث نجات جان یک فرد شده است. تنها این ویژگی باعث نجات جان کاربران نشده است، بلکه سنسور ضربان قلب هم بارها پیش آمده است که با هشدار به موقع در مورد ضربان قلب بالا یا پایین و موارد دیگر باعث مداخله پزشکی شده است و جان افراد را نجات داده است. هرساله گزارش‌های زیادی از تشخیص زود هنگام و به موقع اپل واچ و نجات دارندگانش در خبرگزاری‌ها منتشر می‌شود.

آیا شما تا به حال با پیغام هشدار اپل واچ برای مشکلی در بدن خود مواجه شده‌اید؟ ویژگی‌های پایش سلامتی اپل واچ تا به حال چقدر برای شما کاربردی بوده‌اند؟

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)