خانهاخبار
آموزش ارز دیجیتال

آموزش ارز دیجیتال

در حال حاضر با توسعه بازار ارز دیجیتال به عنوان یکی از بازارهای مالی مطرح در دنیا، توجه به نوسانات اقتصادی در این بازار و عوامل موثر بر تغییرات قیمت‌های انواع ارزهای دیجیتال جلب شده است.
۲۴ آذر ۱۴۰۰
image

یادگیری تحلیل فاندامنتال در حوزه ارز دیجیتال و عوامل موثر در آن

نوسانات قیمت‌ها و عدم ثبات اقتصادی در تمام بازارهای مالی از مهم‌ترین دغدغه‌های سرمایه‌گذاران و فعالین حاضر در این بازارها هستند. در حال حاضر با توسعه بازار ارز دیجیتال به عنوان یکی از بازارهای مالی مطرح در دنیا، توجه به نوسانات اقتصادی در این بازار و عوامل موثر بر تغییرات قیمت‌های انواع ارزهای دیجیتال جلب شده است. سرمایه‌گذاران همواره به دنبال روشی مطمئن و همچنین پر سود هستند تا بتوانند به مطالب خود دست پیدا کنند. بازار رمز ارز یکی از بازارهایی است که به دلیل امکان کسب سود بالا، توجه بسیاری از سرمایه‌داران و تاجران را به خود جلب کرده است. اما باید توجه کرد که برای انتخاب مسیر درست و برداشتن گام‌های مطمئن و موثر برای هر چه کمتر مواجه شدن با خسارت‌های مالی بسیار اهمیت دارد. از این رو، یادگیری تحلیل‌های مختلف در بازار مالی برای پیش‌بینی قیمت‌ها اهمیت پیدا کرده است. 

مجموعه آرن کریپتو در حوزه آموزش ارز دیجیتال، به بررسی تحلیل فاندامنتال در حوزه رمز ارز پرداخته است و مجموعه عواملی را که در این تحلیل موثر هستند، مطرح کرده است.

تحلیل فاندامنتال در بازار ارز دیجیتال به چه معناست؟

موارد بسیار زیادی وجود دارند که ثابت شده است بر قیمت‌های مختلف در بازار تاثیر می‌گذارند. Fundamental analysis یا تحلیل فاندامنتال که به معنای تحلیل بنیادی نیز است، یکی از مباحثی است که در حوزه آموزش رمز ارز به آن پرداخته می‌شود. تحلیل فاندامنتال در بازار رمز ارز ، به کاربران آن کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری را در خصوص خرید و فروش بگیرند. در واقع می‌توان گفت افراد تحلیل‌گر در زمینه فاندامنتال، تمام ابعاد و شرایط یک پروژه و یا دارایی را بررسی می‌کنند. سپس، با تحلیل و آنالیز عوامل موثر بر قیمت‌ها، روند تغییر قیمت‌ها در روزهای آینده را پیش‌بینی می‌کنند. چنین تحلیلی با در نظر گرفتن تمام متغیرهای موثر بر نوسانات اقتصادی، راهنمای بسیار خوبی برای معامله‌گران و تاجران بازار ارز دیجیتال است.

image

آموزش رمز ارز

چه عواملی را در تحلیل فاندامنتال در حوزه بازار ارز دیجیتال در نظر می‌گیرند؟

با توجه به نوع فعالیتی که کاربر در بازار ارز دیجیتال دارد و هدف او از سرمایه‌گذاری در این حوزه، می‌توان عواملی را که باید در تحلیل فاندامنتال مورد ارزیابی قرار گیرند، تعیین کرد. به عبارت دیگر انتظار شما از میزان سود دریافتی می‌تواند در بررسی عوامل موثر در نوسانات قیمت‌ها تاثیر بگذارد. یکی از مهم‌ترین متغیرهایی که در تحلیل فاندامنتال باید در نظر گرفته شود، ارزش کل ارز دیجیتال در بازار یا کپ مارکت است که تغییرات ارزش انواع ارزهای دیجیتال را نسبت به یکدیگر نشان می‌دهد. در ادامه می‌توان حجم معاملات انجام شده با ارزهای دیجیتال را بررسی کرد. بسته به فعالیت مورد نظر خود برای روزهای آتی، می‌توانید تحلیل کنید که چنین حجم معاملات در یک ماه اخیر برای شما مناسب است یا نه. 

از دیگر عوامل مهم برای تصمیم‌گیری، به صرفه بودن استخراج ارز دیجیتالی مورد نظر است. باید توجه داشته باشید که هزینه استخراج یک ارز در مقایسه با قیمت آن مناسب باشد تا با اطمینان کافی آن را انتخاب کنید. 

عوامل بسیار دیگری نیز در تحلیل فاندامنتال ارزیابی می‌شوند که بسیار مهم هستند. باید توجه داشت که برای رسیدن به یک تحلیل درست و کامل، باید تمام عوامل موثر را بررسی و تصمیم درستی در راستای رسیدن به سود مناسب بگیرید.جدیدترین‌ اخبار

Huawei-pura-70-ultra-gsm-ir
سری پرچمدار جدید هواوی فروش بسیار موفقی داشته است

حجم عرضه سری هواوی Pura 70 در مقایسه با سری P60 حدود ۱۲۵ درصد بیشتر شده است!

بیشتر بخوانید
ماژول دوربین مک‌بوک‌ها کوچکتر می‌شود

تحلیلگر معتبر اپل امروز گزارش داده که این شرکت به دنبال ماژول دوربین کامپکت برای مک‌های خود است که موجب می‌شود این قسمت کوچکتر، و فضای بالای مک‌بوک‌ها بیشتر شود.

بیشتر بخوانید
تغییرات سیری در آی‌اواس ۱۸ زودتر از موعد مقرر از راه می‌رسند

عاشقان سیری، خوشحال باشید! خبرهای تازه از کمپانی اپل حاکی از آن است که دستیار صوتی محبوب‌تان قرار است دستخوش تحولی اساسی شود.

بیشتر بخوانید