خانهاخبار
اپل به کاربرانش قطعات آیفون برای تعمیر گوشی‌ها در خانه را خواهد فروخت!

اپل به کاربرانش قطعات آیفون برای تعمیر گوشی‌ها در خانه را خواهد فروخت!

اپل تصمیم گرفته تا تعمیر آیفون را برای همه و با فروش رسمی قطعات این گوشی آسان کند!
۲۶ آبان ۱۴۰۰

خبر غیر منتظره امروز این است که اپل حالا قرار است خودش قطعات آیفون را بفروشد تا کاربران خودشان بتوانند گوشی‌هایشان را تعمیر کنند! البته نه همه قطعات و نه همه آیفون‌ها شامل این طرح می‌شوند اما خب در کل اینکه اپل، به عنوان یکی از محدودترین شرکت‌ها در زمینه تعمیرات غیر رسمی چنین تصمیمی را گرفته، خبر بسیار خوبی است که احتمالا باقی شرکت‌ها را هم وادار می‌کند که قطعات محصولات‌شان را برای تعمیر شدن به صورت رسمی به فروش برسانند.

این برنامه جدید اپل قرار است از اوایل سال میلادی بعد آغاز شود و در این طرح، سه قطعه نمایشگر، دوربین و باتری برای سری گوشی‌های آیفون 12 و آیفون 13 فروخته خواهد شد. همچنین قطعاتی برای مک‌های M1 هم شامل این برنامه می‌شوند. باقی قطعات دیگر هم شاید روزی به این برنامه اضافه شوند اما فعلا تنها این موارد حاضر خواهند بود و راهنمای تعمیر هم طبیعتا ارائه خواهد شد. پس از تعمیر هم می‌توان قطعات معیوب که تعویض شده‌اند را برای اپل ارسال کرد تا هم اپل هزینه‌ای برای آن قطعات به کاربر پرداخت کند و هم آن‌ها را مستقیما بازیافت کند. 

این تصمیم اپل در حالی اعلام شده که با عرضه سری آیفون 13، مشخص شد که تعویض نمایشگرهای این گوشی‌ها می‌تواند به غیرفعال شدن همیشگی Face ID بیانجامد. چند روز پیش اپل با انتشار نسخه بتا از iOS 15.2، این مورد را رفع کرد و از موضع خود عقب نشینی کرد که یعنی با عرضه نهایی این نسخه از iOS، تعویض نمایشگر تاثیری در Face ID نخواهد داشت. حالا هم که اپل به یکباره گفته به کاربرانش قطعه برای تعمیر گوشی‌هایشان خواهد فروخت که بسیار خوشحال کننده است.

image

از دیگر جزئیات این برنامه باید بگوییم که قرار است فعلا فقط در کشور آمریکا آغاز شود. همچنین این شرکت مشخصا گفته که قطعات برای «تعمیر‌های شخصی» خواهند بود و توصیه کرده افرادی از این برنامه استفاده کنند که سابقه تعمیر وسایل الکترونیکی را داشته‌اند و حاضر هستند با این چالش روبرو شوند. یک نکته مهم درمورد این ماجرا هم این است که تعویض قطعات و تعمیر گوشی با قطعات اپل، گارانتی گوشی یا محصول اپلی شما را باطل نمی‌کند! 

اپل همچنین فروش قطعات اصلی به تعمیرکنندگان سوم شخص را هم آغاز کرده تا شرکت‌هایی که به صورت جداگانه تعمیر می‌کنند هم بتوانند به قطعات اصلی و ساخت اپل دسترسی داشته باشند. در نهایت هم برنامه اپل این است که بیش از ۲۰۰ قطعه مختلف و ابزار برای تعمیر محصولاتش را به صورت مستقیم بفروشد و راهنمایی برای تعمیر محصولاتش هم ارائه کند. در حال حاضر قیمت و جزئیات بیشتر منتشر نشده و باید تا ابتدای سال ۲۰۲۲ برای جزئیات بیشتر این طرح مهم و جذاب صبر کنیم. شما در مورد این اقدام اپل چه فکر می‌کنید؟جدیدترین‌ اخبار

بازگشت افسانه‌ای؛ نوکیا لومیا ۹۲۰ در قالب HMD Skyline احیا شد

بر اساس اطلاعات فاش‌شده، HMD Global در حال ساخت گوشی جدیدی به نام Skyline است و از طراحی کلاسیک نوکیا لومیا ۹۲۰ الهام گرفته شده است.  
 

بیشتر بخوانید
ناتینگ فون 2a با به‌روزرسانی Nothing OS 2.6 ارتقا یافت

به‌روزرسانی Nothing OS 2.6 برای گوشی ناتینگ فون (2a) با ویژگی‌های جدید و رفع باگ‌ها منتشر شد.

بیشتر بخوانید
آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در آستارا

در ادامه پروژه توسعه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای مختلف کشور، عملیات اجرایی این پروژه در شهر آستارا، آغاز شد.

بیشتر بخوانید