خانهاخبار

قیمت سهام اپل چند روز مانده به انت…

قیمت سهام اپل چند روز مانده به انتشار گزارش درآمدها رکوردشکنی کرد

اپل انتهای همین هفته گزارش درآمدهای سه ماهه اول سال مالی 2021 خود را منتشر می‌کند. حالا معامله‌گران بازار بورس به استقبال این گزارش رکوردزنی کرده‌اند.

۱۳۹۹/۱۱/۵

قیمت سهام اپل امروز با رکورد تاریخی ۱۳۹.۰۷ دلار بسته شد. این اتفاق صرفا به فاصله پنج روز از اعلام انتشار قریب‌الوقوع گزارش درآمدهای این شرکت برای سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۲۱ افتاد. بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که درآمد فصلی اپل به لطف فروش خوب آیفون ۱۲ و معرفی چند محصول دیگر از جمله مک‌های مجهز به اپل سیلیکون، هوم‌پاد مینی، ایرپادز مکس و آیپد ایر جدید در سه‌ماهه گذشته برای اولین بار از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار می‌گذرد. کوپرتینویی‌ها در ماه دسامبر سرویس فیتنس پلاس را هم راه‌اندازی کردند و کاربران اکنون می‌توانند آن را از طریق باندل اپل وان تهیه کنند.

اپل در دوران همه‌گیری جهانی ویروس کرونا رشد اقتصادی بسیار خوبی را تجربه کرد چون کاربران زیادی مجبور بودند از داخل خانه به کار یا تحصیل بپردازند و به همین دلیل اقدام به خرید آیپد و مک کردند. علاوه بر این، محصولات اپل در فصل تعطیلات همواره گزینه‌های خوبی برای کادو دادن به دیگران هستند.

گزارش درآمدهای این شرکت چهارشنبه همین هفته منتشر می‌شود و به دنبال آن مدیرعامل و مدیر مالی اپل کنفرانس برگزار می‌کنند. رکورد فعلی بیشترین درآمد فصلی اپل به سه‌ماهه نخست سال مالی ۲۰۲۰ بر می‌گردد که این شرکت از درآمد ۹۱.۸ میلیارد دلاری خبر داده بود.

image