خانهاخبار
اپل پنسل می‌تواند در آینده از دنیای واقعی نمونه رنگی بگیرد

اپل پنسل می‌تواند در آینده از دنیای واقعی نمونه رنگی بگیرد

اپل به‌تازگی پتنتی را ثبت کرده که از ارائه قابلیتی برای نمونه‌گیری رنگی از دنیای واقعی توسط اپل پنسل خبر می‌دهد. این قابلیت می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد.
۱۳۹۹/۴/۲۸

بر اساس پتنت جدیدی که هفته گذشته از سوی اپل در اداره پتنت و نشان تجاری آمریکا ثبت شده، این شرکت در پی استفاده از فناوری‌های جدیدی برای اپل پنسل است که به این دستگاه اجازه می‌دهد برای طراحی‌های خود از محیط دنیای واقعی نمونه رنگی بگیرد. پتنت جدید اپل «سیستمی کامپیوتری با قلم نمونه‌بردار رنگی» نام دارد و قلمی را توصیف می‌کند که ممکن است حسگر رنگی داشته باشد.

image

حسگر رنگی اپل پنسل احتمالا به چند شناساگر تصویری مجهز می‌شود تا میزان نور را برای کانال‌های رنگی مختلف اندازه‌گیری کند. سیستم با این کار می‌تواند رنگ‌ها را از محیط دنیای واقعی تشخیص داده و نمونه‌برداری کند. به‌علاوه، ممکن است بر روی این قلم چراغی قرار داده شود تا شناساگران تصویری راحت‌تر و دقیق‌تر بتوانند رنگ‌ها تشخیص دهند.

image

در ادامه پتنت به توصیف طراحی بدنه دستگاه اشاره شده که حالا درازای بیشتری دارد و نوک آن می‌تواند با نمایشگرهای حساس به لمس کار کند. اپل می‌گوید قابلیت حسگر رنگی می‌تواند در انتها یا نوک قلم قرار داده شود. کاربران با کمک این فناوری می‌توانند قلم را در مقابل شئ مدنظر خود بگیرند تا رنگ آن نمونه‌برداری شود.

طبق اطلاعات موجود در این پتنت، قلم اپل می‌تواند رنگ‌ها را شناسایی کرده و بعد آن‌ها را درون پالت رنگی برنامه‌های نقاشی قرار دهد تا امکان طراحی با آن فراهم شود. اپل همچنین می‌گوید این حسگر رنگی می‌تواند برای مصارف دیگری نظیر کالیبره کردن نمایشگرها، چاپگرها، معاینات پزشکی و غیره استفاده شود.

حسگرهای رنگی نوری از قبل در بازار وجود داشته‌اند و هم‌اکنون استفاده‌های مختلفی دارند. برای مثال محصولی به نام Sphero Specdrums وجود دارد که می‌تواند رنگ‌ها را به صدا تبدیل کند. این دستگاه شبیه یک انگشتر است که می‌توانید آن را به اشیا دنیای واقعی بچسبانید تا رنگ آن‌ها را شناسایی کنید.

image

گفتنی است که اپل سالانه فناوری‌های مختلفی را پتنت می‌کند. بعضی از این پتنت‌ها به محصولات مصرفی تبدیل می‌شوند و برخی هرگز به بازار راه پیدا نمی‌کنند. بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که پتنت حاضر در یکی از نسخه‌های آتی اپل پنسل پیاده‌سازی شود. با این حال، این ایده بسیار جذاب است و ارزش انتظار کشیدن را دارد.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)