خانهاخبار

مینگ چی کو: آیفون 12 بدون آداپتور …

مینگ چی کو: آیفون 12 بدون آداپتور شارژر عرضه می‌شود

بر اساس گزارش تازه مینگ چی کو، انتظار می‌رود که سری آیفون 12 فاقد آداپتور شارژر باشد و شارژر 20 واتی جدید آن به صورت جداگانه فروخته شود.

۱۳۹۹/۴/۹

تحلیل‌گر خوش‌نام امور اپل، مینگ-چی کو، اخیرا در یادداشت تازه‌ای مدعی شده که خانواده آیفون ۱۲ بدون آداپتور شارژر و ایرپاد سیمی عرضه می‌شود. این ادعا گزارش پیشین تحلیل‌گر شرکت Barclays را تایید می‌کند. در ادامه مطلب با جی‌اس‌ام همراه باشید.

کو می‌گوید اپل امسال شارژر جدید ۲۰ واتی خود را که قبلا در خبرها با آن اشاره کرده بودیم، به عنوان یک وسیله جانبی عرضه می‌کند و در ادامه سال به تولید آداپتورهای ۵ و ۱۸ واتی خاتمه خواهد داد. گفته می‌شود که ظاهر آداپتور ۲۰ واتی اپل شبیه نسخه ۱۸ واتی است و برای شارژ سریع از رابط USB-C استفاده می‌کند.

image

این تحلیل‌گر مشهور معتقد است که هزینه‌های تولید آیفون ۱۲ به خاطر پشتیبانی از 5G افزایش چشمگیری خواهد داشت، اما از اپل انتظار دارد که مدل‌های جدید پرچمدارانش را با قیمت قابل رقابت با آیفون ۱۱ به فروش برساند. این شرکت با حذف ایرپاد سیمی و آداپتور شارژر می‌خواهد به نحوی قیمت نهایی آیفون را کم کند.

البته تحلیل‌گر Barclays همچنان باور دارد که اپل کابل لایتنینگ به USB-C را درون جعبه آیفون ۱۲ قرار خواهد داد تا امکان ارتباط سیمی با کامپیوتر وجود داشته باشد.

مینگ-چی کو در بخش انتهایی یادداشت خود می‌گوید اپل همچنین در ادامه سال عرضه آداپتور ۵ واتی نسل دوم آیفون SE را متوقف خواهد کرد، اما عرضه آداپتور ۱۲ واتی را همراه با آیپد ۱۰.۲ اینچی، آیپد ایر و آیپد مینی ادامه می‌دهد.

image