خانهاخبار
شیائومی پتنتی برای استفاده از لنز پریسکوپ ثبت کرده است

شیائومی پتنتی برای استفاده از لنز پریسکوپ ثبت کرده است

شرکت شیائومی چند ماه پیش پتنتی برای استفاده از لنز پریسکوپ در کنار لنز اصلی دوربین موبایل‌های خود ثبت کرده که به‌تازگی پتنت آن منتشر شده است.
۱۳۹۸/۴/۲۱

تلفن‌های هوشمند پرچمدار چینی مثل هوآوی P30 پرو و اوپو رینو 10X زوم برای بهبود تجربه عکاسی از لنز خاصی به نام پریسکوپ استفاده می‌کنند. حالا به نظر می‌رسد که شرکت چینی شیائومی هم می‌خواهد وارد این عرصه شود و از این لنز استفاده کند.

رسانه‌ها نخستین بار به موجب انتشار درخواست پتنت جدید این شرکت تحت عنوان «اجزای دوربین و دستگاه‌های الکترونیکی» متوجه این موضوع شدند. این پتنت در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸ ثبت و در تاریخ ۲ ژوئیه رسما منتشر شد.

در این پتنت برای توصیف اجزای دوربین محصولات شیائومی از یک لنز اصلی و حداقل یک لنز کمکی استفاده شده است. پتنت مذکور نشان می‌دهد که با قرار دادن لنز اصلی و حداقل یک لنز کمکی به صورت عمودی، و با تطبیق ورودی لنز کمکیِ پریسکوپ با خروجیِ نور لنز اصلی، لنز کمکی پریسکوپ می‌تواند بدون افزایش ضخامت لنز اصلی مورد استفاده قرار بگیرد.

در حال حاضر مشخص نیست که شیائومی می‌خواهد در کدام تلفن هوشمند خود از این دوربین استفاده کند. اما گفته می‌شود که سری Mi Mix بهترین کاندید برای استفاده از این فناوری است. البته این گمانه‌زنی صرفا فقط یک گمانه‌زنی است و در نهایت شاید دستگاه دیگری میزبان این فناوری باشد.

image

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)