خانهاخبار
احتمال معرفی دستیار مجازی بیکسبی 2.0 در کنفرانس توسعه دهندگان سامسونگ

احتمال معرفی دستیار مجازی بیکسبی 2.0 در کنفرانس توسعه دهندگان سامسونگ

بی‌تردید‌ سامسونگ امروزه از قطب‌های ویژه تکنولوژی به شمار می‌آید و تقریبا در تمام زمینه‌های این صنعت، صاحب نام و قابل اعتماد است. این شرکت که جدیدترین پرچم‌دارانش را به دستیار مجازی مجهز کرده، در صدد توسعه این پلتفرم است. همراه جی اس ام باشید.
۱۳۹۶/۷/۲۴

روز چهارشنبه هفته جاری (18 اکتبر)، طبق معمول هر سال، کنفرانس سالانه توسعه‎دهندگان سامسونگ در شهر سانفرانسیسکو برگزار خواهد شد و این ابرقدرت کره‌ای به معرفی نسخه شماره 2.0 بیکسبی می‌پردازد. آغاز کار این دستیار مجازی با دو پرچم‎دار اخیر سامسونگ (S8 و S8+) کلید خورده است و سامسونگ در تلاش است تا با معرفی نسخه جدید بیکسبی، در کنار گوشی‌های هوشمند، دیگر دستگاه‌های هوشمند را به این پلتفرم مجهز نماید.

اما متاسفانه به نظر می‌رسد تاخیر دوماهه در عرضه بیکسبی به دلیل مشکلات ایجاد شده در پروسه برنامه‌نویسی و انتقال بیش از حد داد‌ه‎ها به این پلتفرم، از محبوبیتش در میان کاربران کاسته است. به همین دلیل سامسونگ بر آن شد تا این پلتفرم را در دیگر دستگاه‌های دیجیتال، به‌کار گیرد.

از جمله این دستگاه‎ها، باید به اسپیکرهای هوشمند اشاره کرد که به عقیده سامسونگ، میزبان بسیار مناسبی برای بیکسبی به نظر می‎آیند. جالب است بدانید این کمپانی پیشتر با تولید چنین محصول هوشمندی مخالف بود، اما کمی پس از عرضه اسپیکر هوشمند آمازون به نام «الکسا»، غول تکنولوژی کره‌ای نیز تصمیم گرفت اسپیکرش را به کمک بیکسبی به محصولی هوشمند بدل سازد. سامسونگ نیز همچون شرکت‌هایی چون آمازون، علاقه‌مند است که پلتفرم دستیار مجازیش جای خود را در میان دوستداران تکنولوژی باز کند و همچون الکسا که در گوشی‌های هوشمند HTC U11 و Huawei Mate 9 به خدمت گرفته شده، از جمله دستیارهای مجازی مورد اعتماد کاربران باشد.

بر اساس اظهارات رئیس بخش تجارت گوشی‌های هوشمند سامسونگ (کو دانگ جین)، مشکلات و کمبودهای اولین نسخه بیکسبی در نسخه شماره 2.0 این پلتفرم برطرف شده که برای رفع این مشکلات، توسعه‌دهندگانی از خارج از مجموعه، به کمک سامسونگ شتافتند و پلتفرم مناسب‌تری نسبت به اولین نسخه فراهم آوردند. او همچنین در پایان اعلام داشت که دستیارهای مجازی همچون «سیری»، «دستیار گوگل» و «کورتانا» جدی‌ترین رقیبان بیکسبی به شمار می‌آیند. حال باید دید با وجود چنین رقیبانی، بیکسبی جایگاهش را در میان علاقه‌مندان پیدا خواهد کرد؟ نظر شما چیست؟

image

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)