خانهاخبار
معرفی کانسپت ب ام و X7 iPerfirmance

معرفی کانسپت ب ام و X7 iPerfirmance

ب ام و کانسپت X7 iPerfirmance را معرفی کرد و خبر از تولید نسخه نهایی تا سال آینده داد.
۱۳۹۶/۶/۲۰

پس از تصاویر جاسوسی و اطلاعات مخفیانه فراوان، ب ام و پیش نمایشی از نسخه نهایی این شاسی بلند بزرگ را با معرفی کانسپت X7 iPerfirmance ارائه داد. طراحی این شاسی بلند سه ردیفه، ترکیبی از خطوط شکسته و شیشه فراوان است.

image

در طرحی کانسپت X7، مولفه‌های آشنایی از زبان طراحی ب ام و دیده می‌شود. به عنوان مثال جلو پنجره کلیوی بسیار بزرگ آن جلوه خاصی به ظاهر خودرو در جلو بخشیده است. برای بهتر شدن ظاهر این جلو پنجره بسیار بزرگ، از کروم استفاده شده تا براق شود. چراغ‌های LED در کنار این جلو پنجره، از دو طرف به آن متصل شده‌اند. سپر جلو ظاهر ساده و شکیلی دارد و ورودی‌های هوای بزرگ در دو طرف آن جای گرفته‌اند.

image

کانسپت ب ام و X7 ظاهر بسیار عضلانی دارد و دماغه کشیده و بزرگ آن، جلب توجه می‌کند. در بدنه، مقدار بسیار زیادی کروم استفاده شده است. حجم زیادی از کروم در گلگیرها، رکاب‌های جانبی، پنجره‌ها و سقف به کار رفته که زیبایی خودرو را دو چندان می‌کند.

image

عقب خودرو هم به همین زیبایی است. چراغ‌های LED در عقب، از یک سو تا سوی دیگر کشیده شده‌اند که یادآور طراحی چراغ‌های عقب ب ام و سری 7 جدید است. پشت گلگیرهای عقب هم ورودی‌های L شکل هوا هستند که در پایین آنها چراغ‌هایی قرار گرفته است.

image

سقف این کانسپت کاملا از جنس شیشه ساخته شده و یک جداگر Y شکل، در مرکز آن وجود دارد تا جلوه بیشتری به ظاهر خودرو ببخشد. چنین طراحی به معنای ورود نور طبیعی زیادی به داخل کابین است که نشستن در آن را لذت بخش می‌کند.

image

در داخل X7، شش صندلی بسیار لوکس برای 6 سرنشین در سه ردیف وجود دارد. در بخش آمپرها، از نمایشگر دیجیتالی برای نمایش وضعیت استفاده شده که در کنار آن، یک نمایشگر سیستم اطلاعات و سرگرمی عریض در ارتفاعی مشابه قرار دارد بنابراین راننده به راحتی می‌تواند هر دو نمایشگر را کنترل کند. سرنشینان ردیف دوم هم سیستم سرگرمی مجزای خود را دارند که می‌توانند به وسیله آن، موسیقی را با صدای استریو بشنوند.

image

کانسپت X7 iPerfirmance، از قوای محرکه پلاگین هیبریدی بهره می‎‌برد که موتور درون سوز آن، از نوع توربوشارژ است. باتوجه به ابعاد بزرگ این شاسی بلند، باید قدرت زیادی را تحویل چرخ‌ها دهد و نیز این نکته را هم باید در نظر گرفت که مصرف سوخت منطقی، یکی از مولفه‌های مهم در قوای محرکه آن است.

image

نسخه تولیدی ب ام و X7 سال 2018 عرضه خواهد شد که تولید آن در کارخانه ب ام و واقع در کارولینای جنوبی صورت خواهد پذیرفت. شایعات حکایت از این دارند که ب ام و یک نسخه لوکس‌تر از این شاسی بلند را هم عرضه خواهد کرد که در آن، خبری از صندلی‌های ردیف سوم نخواهد بود تا فضای سرنشینان عقب، بیش از اندازه بزرگ باشد.

image

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (1 نظر)

mking

۱۳۹۶/۶/۲۰
خدا بخیر کنه