خانهاخبار

Low Power Mode به‌طور چشمگیری بر ع…

Low Power Mode به‌طور چشمگیری بر عمر باتری آی‌دیوایس می‌افزاید

اپل در کنفرانس WWDC 15 امسال قابلیت جدیدی به نام Low Power Mode معرفی کرد که به iOS 9.0 افزوده است. با فعال کردن این گزینه دوام باتری دستگاه تا 1 ساعت افزوده می‌شود. حالا آزمایشاتی هم با روشن بودن این قابلیت انجام شده که نتایج جالبی به همراه داشته است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

۱۳۹۴/۷/۱۱

هنگامی که شارژ دستگاهتان به ۲۰درصد برسد، iOS 9.0 پیشنهاد می‌کند که Low Power Mode را روشن کنید. با این کار باتری دستگاه شما تا ۱ ساعت بیشتر دوام می‌آورد. حال سوال اینجاست: اگر این قابلیت را همیشه روشن بگذاریم، چه اتفاقی می‌افتد؟

image

 

این سوالی بود که آقای Matt Birchler از خود پرسید و با تجربیاتی که به دست آورد به نتایج جالبی رسید و آنها را در اختیار همگان قرار داد: اگر تمام مدت مشغول کار با دستگاه خود باشید، 38.7 درصد و اگر بیشتر اوقات صفحه دستگاهتان خاموش باشد، 44 درصد مصرف باتری موبایلتان کمتر می‌شود.

البته کارایی دستگاه هنگام فعال بودن این قابلیت کاهش می‌یابد و محدودیت‌هایی ایجاد می‌شود، مانند غیرفعال شدن تصویر پس‌زمینه متحرک، کاهش سرعت پردازنده و کار نکردن قابلیت جدید Hey Siri بدون اتصال به شارژر؛ اما به‌لطف تیم نرم‌افزاری قوی iOS 9.0 ویژگی Low Power Mode، برخلاف قابلیت Battery Saver اندروید، به‌هیچ‌وجه دست کاربر را از امکانات گسترده دستگاه کوتاه نمی‌کند.

نمودار زیر از آزمایش این قابلیت جدید به دست آمده و می‌توانید نتیجه را مشاهده کنید.

image