خانهاخبار

استفاده از منیزیوم به‌جای آلومینیو…

استفاده از منیزیوم به‌جای آلومینیوم در ساخت بدنه گلسی اس7

سامسونگ با دست کشیدن از پلاستیک در ساخت بدنه پرچم‌داران خود توانست انتظارات زیادی را برآورده سازد. اما به نظر می‌رسد این شرکت همچنان سعی می‌کند جنس بدنه محصولاتش را بهتر کند، زیرا قرار است پرچم‌دار سال آینده خود را، به جای آلومینیوم، از جنس منیزیوم بسازد.

۱۳۹۴/۶/۳۰

سامسونگ پس از عرضه چندین و چند پرچم‌دار مختلف با بدنه پلاستیکی، سرانجام تصمیم گرفت رویه‌اش را تغییر دهد و در ساخت محصولات خود به استفاده از فلز روی آورد. گلکسی اس6 لقب اولین پرچم‌دار سامسونگ را به خود اختصاص داد که در بدنه آن از فلز استفاده شده است. در گلکسی نوت5 نیز این اتفاق تکرار شد تا حس خوب یک گوشی باکیفیت رضایت کاربران را کاملا جلب کند.

 

image

 


اما به نظر می‌رسد این شرکت کره‌ای قصد دارد دوباره در جنس بدنه پرچم‌دار خود تغییراتی ایجاد کند. گفته می‌شود سامسونگ تصمیم گرفته ترکیب آلومینیوم و شیشه را از بدنه گلکسی اس7 کنار بگذارد و به‌جای آن از عنصر منیزیوم استفاده کند. دلیل این کار ممکن است این باشد که منیزیوم 2.8 برابر قوی‌تر و 65 درصد سبک‌تر از عنصر آلومینیوم است و همچنین زیر فشارهای پردازشی کمتر داغ می‌شود. سامسونگ با این کار، بدون نگرانی از سنگین شدن دستگاه، می‌تواند بدنه گلکسی اس7 خود را به‌صورت تمام‌فلزی بسازد و مطمئن باشد این گوشی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

منبع: nextpowerup