خانهاخبار

برای ساخت آیفون 6اس بسیار کمتر از …

برای ساخت آیفون 6اس بسیار کمتر از آنچه می‌پردازید هزینه شده است

تقریبا هر سال پس از معرفی‌ آیفون جدید اپل گیگ‌ها و کاربران علاقه زیادی برای به چالش کشیدن آن در هر زمینه‌ای پیدا می‌کنند! مانند خم کردن آیفون ۶ پلاس و... در این پست هزینه واقعی‌‌ای را که اپل برای ساخت آیفون ۶اس‌ صرف کرده با شما در میان می‌گذاریم.

۱۳۹۴/۶/۲۶

برای ساخت آیفون ۶اس‌ نسخه ۶۴ گیگابایتی تنها ۲۳۴ دلار صرف شده است. این گزارش را Bank of America Merrill Lynch نیز تایید کرده است.

 

image

 

این بار هزینه ساخت آیفون جدید ۶اس‌ برای اپل کمی‌ گران‌تر از آیفون ۶ سال قبلی‌ تمام شده است، چراکه هزینه ساخت آیفون ۶ حدود ۲۰۵.۸ دلار بود. دلیل این افزایش هزینه هم این است که اپل امسال ارتقای سخت‌افزاری چشمگیری نسبت به سال گذشته در آیفون ایجاد کرده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سنسور جدید 3D Touch و سری ۷۰۰۰ آلومینیوم به‌کاررفته در آیفون و البته Taptic Engine اشاره کرد.

بیشترین هزینه ۱۲۷ دلار بوده که صرف Semiconductor شده، که نیمه‌رسانا‌هایی‌ برای ارتباط داخلی‌ قطعات‌اند، و پس از آن‌ ۳۶ دلار برای قطعات رادیویی و مخابراتی و ۲۵ دلار برای پردازنده ۶۴ بیت A9 و ۲۲ دلار برای برخی‌ سنسور‌ها مانند NFC‌ و Touch ID و ۷۳ دلار برای صفحه نمایش و باتری و دوربین و ۳۳ دلار برای ساخت بدنه صرف شده است.

 

image

 

منبع : Redmondpie