خانهاخبار

​کارهایی که پیش از نصب آی آو اس 9 …

​کارهایی که پیش از نصب آی آو اس 9 باید انجام دهیم

آی‌اواس 9 امروز، چهارشنبه 25 شهریور 1394، عرضه می‌شود. هیجان‌زده شده‌اید؟ می‌خواهید نسخه جدید آی‌اواس را نصب کنید؟ صبر کنید! قبل از شروع مواردی هست که باید آنها را رعایت کنید تا بتوانید آی‌اواس 9 را روی آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ خود نصب کنید. با ما همراه باشید.

۱۳۹۴/۶/۲۵

آی‌اواس 9 امشب ساعت 21:30 (10 صبح به وقت غرب امریکا) عرضه می‌شود و در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. بهتر است وقت را هدر ندهیم و سراغ این موارد برویم و ببینیم پیش از نصب آی‌اواس باید چه چیزهایی را رعایت کنیم.

 

قدم اول: دستگاه را آماده کنیم

همه‌چیز به‌ نوبت! اطمینان حاصل کنید دستگاهتان برای این به‌روزرسانی آماده است. چگونه؟

  • اول چک کنید که آی‌اواس 9 با دستگاهتان سازگار است یا نه.
  • از دستگاه خود بک‌آپ بگیرید (از طریق آی‌کلاد یا آیتونز).
  • 2 گیگابایت فضا برای نصب آی‌اواس جدید در نظر بگیرید.
  • اگر کاربر آی‌اواس جیلبریک‌شده هستید و دوست دارید به آی‌اواس 9 مهاجرت کنید، بهتر است SHSH Blobs را ذخیره کنید.

 

image

 

قدم دوم: اپلیکیشن‌ها را به‌روز کنیم

اطمینان حاصل کنید که همه اپلیکیشن‌ها به‌روزند. اگر این‌طور نیست، اپلیکیشن‌ها را به‌روز کنید، در غیر این صورت احتمال ناسازگاری با آی‌اواس 9 بیشتر می‌شود.

 

قدم سوم: با ویژگی‌های آی‌اواس 9 آشنا شویم

آی‌اواس 9 بیشتر به بهبود کارایی و رفع باگ‌های نسخه قبلی شناخته می‌شود، اما برای افزایش قدرت کاربر هنگام استفاده از سیستم عامل چند ویژگی دیگر هم به آن افزوده شده است. بهتر است این ویژگی‌ها را بشناسید و با وظیفه هریک آشنا شوید تا دید بهتری نسبت به آی‌اواس جدید پیدا کنید.

 

قدم چهارم: خبرهای مربوط به جیلبریک آی‌اواس 9 را دنبال کنیم

اگر به جیلبریک علاقه‌مندید و این کار برایتان مهم است، باید بدانید در حال حاضر هیچ راه‌حل عمومی‌ای برای جیلبریک این نسخه از آی‌اواس وجود ندارد. پس اگر از کاربرانی هستید که از آی‌اواس 8 جیلبریک‌شده استفاده می‌کنند و دوست دارید این روند ادامه یابد، بهتر است فکر نصب آی‌اواس 9 را از سر بیرون کنید و تا زمان پیدا شدن راه‌حل جیلبریک این نسخه صبر کنید.

 

قدم پنجم: اطلاعات حسابمان را چک کنیم

اطمینان حاصل کنید که اپل آی‌دی و رمز عبورش را فراموش نکرده‌اید، چون اولین چیزی که پس از نصب آی‌اواس 9 نیاز دارید، اطلاعات اپل آی‌دی است. اگر در مورد اطلاعات اپل ‌آی‌دی شک دارید، توصیه می‌کنیم رمز عبور خود را بازیابی یا ری‌ست کنید.

 

قدم ششم: به‌روزرسانی آیتونز به آخرین نسخه موجود

شاید گفتنش لازم نباشد، اما باید روی ویندوز یا مک خود آخرین نسخه آیتونز را نصب کرده باشید. آیتونز به‌روز با دستگاهی که از آی‌اواس 9 قدرت می‌گیرد نهایت همکاری را می‌کند. هنگام نوشتن این مطلب آیتونز 12.2.2 آخرین نسخه این برنامه است که می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

 

قدم هفتم: دستگاه را شارژ کنیم

اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما حداقل 50 درصد شارژ دارد. هرچه بیشتر، بهتر! هنگام نصب نسخه جدید سیستم عامل دستگاه انرژی زیادی مصرف می‌کند، پس قبل از نصب حتما دستگاهتان را شارژ کنید..


پس از رعایت این موارد، منتظر عرضه رسمی اپل باشید. همان‌طور که پیش‌تر ذکر کردیم، اپل آی‌اواس 9 را ساعت 21:30 امشب عرضه می‌کند.

 

منبع: Redmond Pie