خانهاخبار

نکسوس جدید ال جی مشابه جی ۴ نیست

نکسوس جدید ال جی مشابه جی ۴ نیست

در سال‌های اخیر همواره عادت داشتیم تلفن‌های نکسوسی مشابه پرچمداران اندرویدی ببینیم، اما به نظر می‌رسد این روند در حال تغییر است. نکسوسی که ال‌جی عرضه می‌کند دیگر ظاهری شبیه پرچمدار ال‌جی، یعنی جی ۴، نخواهد داشت.

۱۳۹۴/۴/۱۴

اکنون دیگر تقریبا همه دنبال‌کنندگان اخبار تکنولوژی از این موضوع اطلاع دارند که در سال میلادی جاری دو تلفن هوشمند نکسوسی از برندهای ال‌جی و هوآوی معرفی خواهد شد. نکسوس ساخت ال‌جی اندازه‌ای در حد تلفن‌های هوشمند ۵ اینچی خواهد داشت و نکسوس هوآوی در رده فبلت‌ها جای خواهد گرفت.

به‌نقل از خبرگزاری آلمانی AndroidPit، نکسوس ساخت ال‌جی از نظر سخت‌افزاری یا طراحی شباهتی به جی ۴ ندارد و شرکت‌های گوگل و ال‌جی این تلفن هوشمند را از پایه طراحی و عرضه می‌کنند.

تا پیش از نکسوس ۶، نکسوس‌های عرضه‌شده همواره بر پایه پرچمداران اندرویدی ساخته و عرضه می‌شدند. برای مثال، نکسوس وان بر پایه اچ‌تی‌سی دیزایر، نکسوس اس بر اساس نسل اول گلکسی اس، گلکسی نکسوس نسخه‌ای تغییریافته از گلکسی اس ۲ و در نهایت نکسوس‌های ۴ و ۵ بر مبنای آپتیموس جی و LG G2 بود. اما با معرفی نکسوس ۶ این روند تا حدودی تغییر کرد. نکسوس ۶ اگرچه از نظر ظاهری شباهت‌های زیادی به موتو ایکس نسخه ۲۰۱۵ دارد، از نظر سخت‌افزاری و از نظر اندازه شباهت چندانی بین این دو گوشی دیده نمی‌شود.

 

image

 

از آنجا که معمولا تلفن‌های نکسوسی جدید با نسخه جدید اندروید عرضه می‌شوند، انتظار می‌رود این گوشی و نکسوس هوآوی نیز در فصل پاییز و همزمان با عرضه عمومی اندروید ام برای فروش ارائه شوند. همچنین به احتمال زیاد این گوشی نکسوس ۵ نسخه ۲۰۱۵ نام می‌گیرد، اما احتمال تغییر نام آن نیز وجود دارد.

نظر شما درباره این گوشی چیست؟ آیا نکسوس‌های ۵ اینچی را ترجیح می‌دهید یا به دنبال یک فبلت دیگر با برند نکسوس هستید؟

منبع: phonearena.com