خانهاخبار

فیلم برداری اسلوموشن هم به ویندوز …

فیلم برداری اسلوموشن هم به ویندوز 10 موبایل اضافه شد

در میان اخبار بسیاری که این روزها در مورد مایکروسافت، ویندوز 10، پرچمداران این شرکت و... شنیده می‌شود اخبار مربوط به ویندوز 10 موبایل و ویژگی‌های اضافه‌شده به آن بسیار جالب توجه است. همان‌طور که انتظار می‌رفت، مایکروسافت بالاخره فیلم‌برداری اسلوموشن را به ویندوز 10 موبایل اضافه کرده است.

۱۳۹۴/۴/۱۱

فیلم‌برداری اسلوموشن ویژگی‌ای بود که اولین بار اپل در آیفون‌هایش از آن استفاده کرد و پس از آن این ویژگی محبوب راهش را به گوشی‌های اندرویدی نیز باز کرد. اکنون مایکروسافت هم تصمیم گرفته ضبط ویدئو به‌صورت اسلوموشن را به سیستم عامل موبایل خود، ویندوز 10 موبایل، بیاورد.

پیش‌تر نیز در خبرهای مربوط به ویندوزفون گفته شده بود که ویندوز 10 موبایل احتمالا از این ویژگی بهره خواهد برد، اما تا کنون و حتی با نزدیک شدن به زمان انتشار نسخه نهایی ویندوز 10 (و احتمالا مدت کوتاهی بعد از آن ویندوز 10 موبایل) هیچ خبری از اضافه شدن این ویژگی نبود. حالا در آخرین بیلد منتشرشده از ویندوز 10 موبایل فریم‌ریت‌های مختلف تایید شده است.

 

image

 

بالاخره در این بیلد اپلیکیشن دوربین قابلیت ضبط ویدئو با سرعت 120 فریم در ثانیه را پیدا کرده است. اما هنوز معلوم نیست این ویژگی در همه گوشی‌های مایکروسافت دیده می‌شود یا نیازمند سخت‌افزاری خاص است و تنها در گوشی‌های رده‌بالا باید منتظرش باشیم.

مایکروسافت در بیلدهای قبلی این سیستم عامل نیز ویژگی‌های جالب توجه دیگری همچون نوتیفیکیشن‌های خصوصی، پرینت اسناد و مدارک، ضبط مکالمات تلفنی و... را به سیستم عاملش اضافه کرده بود تا نشان دهد آنچه در مورد ویندوز 10 موبایل و بهبود های اساسی‌اش می‌گوید بی‌پایه‌واساس نیست. مایکروسافت با چنین تغییراتی قصد دارد رابط کاربری‌ای با انعطاف‌پذیری بیشتر پیش روی کاربران قرار دهد.

برخی دیگر از ویژگی‌های اضافه‌شده به این سیستم عامل را می‌توانید اینجا مشاهده کنید.

منبع: wmpoweruser