خانهاخبار

بلک‌بری به‌دنبال ساخت گوشی ضدباکتر…

بلک‌بری به‌دنبال ساخت گوشی ضدباکتری است

شرکت بلک‌بری در صدد ساخت گوشی ضدباکتری است تا کارکنان بیمارستان‌ها را از شر ضدعفونی کردن گوشی‌شان خلاص کند. با تولید این گوشی دیگر لازم نیست پزشکان و پرستاران برای ورود به بیمارستان گوشی‌شان را ضدعفونی کنند تا مبادا آلودگی وارد بیمارستان شود.

۱۳۹۴/۴/۵

جان چن، مدیرعامل شرکت بلک‌بری، عنوان کرده که این شرکت ممکن است گوشی هوشمند ضدباکتری تولید کند تا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استفاده شود. ضدباکتری بودن این گوشی می‌تواند نگرانی پرستاران و پزشکان و افرادی را که در محیط‌های بیمارستانی و درمانی کار می‌کنند و همیشه نگران آلودگی دستگاهشان هستند، برطرف کند. افرادی که در بیمارستان‌ها کار می‌کنند مجبورند همیشه موقع ورود و خروج گوشی‌شان را با الکل ضدعفونی کنند تا جرم‌ها از طریق گوشی وارد بیمارستان نشود و آنجا را آلوده نکند.

او این خبر را در جریان مراسمی در کانادا اعلام کرد که برای رونمایی از پروژه آزمایشی سیستم هشدار و پیام پرتابل برای استفاده در مراکز بیمارستانی برگزار شده بود. بلک‌بری در این پروژه با شرکت‌های ThoughtWire و Cisco Systems همکاری می‌کند و وظیفه فراهم کردن نرم‌افزار و دستگاه‌های مربوط را بر عهده دارد.

 

image

 

جان چن این خبر را یک روز پس از آن اعلام کرد که این شرکت تایید کرد در حال ساخت یک گوشی اندرویدی است، به‌شرط آنکه بتواند همانند قبل گوشی ایمن تولید کند. از زمان آمدن جان چن و با توجه به  کاهش شدید فروش گوشی‌های این شرکت، تصمیم بر این شد که بلک‌بری تمرکزش را بیشتر به تولید نرم‌افزار معطوف کند. حالا باید دید تولید محصولات خاص این‌چنینی ممکن است نام این شرکت کانادایی را دوباره بر سر زبان‌ها بیندازد یا خیر.

 

منبع: GSMArena