خانهاخبار

امکان برقراری تماس صوتی توسط Whats…

امکان برقراری تماس صوتی توسط Whatsapp در اختیار عده ای از کاربران قرار گرفته است

نویسنده مهمان: بعد از اینکه واتس اپ نسخه تحت وب خود را برای کاربران اندروید ارائه داد، حالا طبق گزارش ها کم کم می خواهد امکان برقراری تماس رایگان را طبق وعده ای که داده بود بار دیگر برای کابران اندروید فراهم کند.

۱۳۹۳/۱۱/۱۳
نویسنده مهمان: بعد از اینکه واتس اپ نسخه تحت وب خود را برای کاربران اندروید ارائه داد، حالا طبق گزارش ها کم کم می خواهد امکان برقراری تماس رایگان را طبق وعده ای که داده بود بار دیگر برای کابران اندروید فراهم کند. 
یکی از کاربران واتس اپ چند روز پیش در یکی از شبکه های اجتماعی تصویری را منتشر کرد که امکان برقراری تماس با واتس اپ در آن نشان داده شده بود، این ویژگی  قرار است همراه با آخرین نسخه اپلیکیشن واتس اپ یعنی v2.11.508  برای اندروید و از طریق سایت این شرکت منتشر شود. 
یکی دیگر از کاربران نیز در همان شبکه اجتماعی اظهار می کند، صرفا در اختیار داشتن یک گوشی اندرویدی و آخرین نسخه واتس اپ به معنی در اختیار داشتن امکان تماس صوتی نیست و کاربران قادر نخواهند بود امکان تماس صوتی را فعال کنند تا زمانی که تماسی از شخص دیگری که این امکان برای او فعال است، دریافت کنند. در واقع واتس اپ سیستم دعوتنامه ای را برای این ویژگی در نظر گرفته به این شکل که پس از برقراری تماس از سمت شخصی دیگر توسط واتس اپ، این قابلیت برای کاربر دوم فعال خواهد شد. 
همچنین این کاربر اشاره کرد فعلا کسانی که از این راه ویژگی تماس صوتی خود را فعال می کنند،  نمی توانند تماس های بیشتری را برقرار کنند. درواقع فعلا دعوت شدن تنها توسط افراد مشخصی امکان پذیر است. 
 
image
 
قبل از صحبت از رابط کاربری باید بگوییم واتس اپ هنوز اطلاعیه ای در رابطه با تماس صوتی به کاربران ارائه نداده است و اگر گزارش ها درست باشند، این ویژگی همچنان با تعداد کمی اجرای آزمایشی، فعلا در حال تست است. تصویر منتشر شده نشان می دهد رابط کاربری واتس اپ تغییر کرده و گزینه تماس به نوار بالا در کنار گزینه لیست مخاطبین و چت قرار اضافه شده و کاربران می توانند با فشردن دکمه “New Call”  در بالای صفحه تماس را با مخاطبین خود برقرار کنند. همچنین کاربری که این قابلیت برای وی فعال شده، ویدیویی نیز از این ویژگی جدید در واتس اپ منتشر کرده است. 
کسانی که با نسخه اصلی کار می کنند، یک رابط تماس استاندارد را مشاهده می کنند که در آن دکمه "قطع ارتباط" درست بالای دکمه های بلندگو، ارسال پیام و قطع صدا قرار دارد. سوابق تماس ها نیز در نوار Calls قرار دارد. این به روز رسانی هنوز در Google Play Store موجود نیست. برای استفاده از قابلیت تماس صوتی بایستی گوشی شما به اندروید ورژن 4.4 یا بالاتر مجهز باشد. البته گفته می شود این ویژگی واتس اپ، احتمالا برای اندروید نسخه 2.1  به بعد هم ارائه خواهد شد.