خانهاخبار

گوگل خودروهای بدون سرنشین را تا 5 …

گوگل خودروهای بدون سرنشین را تا 5 سال آینده وارد بازار خواهد کرد

جی اس ام: حتما تا امروز در مورد خودروهای بدون سرنشین گوگل شنیده اید. امروز اعلام شده که گوگل قصد دارد این خودروها را تا سال 2020 وارد بازار کند. در راستای همین هدف گوگل با تعدادی خودروساز بزرگ برای ساخت خودروهای بدون سرنشین صحبت کرده است.

۱۳۹۳/۱۰/۲۹

جی اس ام: حتما در مورد خودروهای بدون سرنشین گوگل شنیده اید. امروز اعلام شده که گوگل قصد دارد این خودروها را تا سال 2020 وارد بازار کند. در راستای همین هدف گوگل با تعدادی خودروساز بزرگ برای ساخت خودروهای بدون سرنشین صحبت کرده است.

 

مدیر پروژه خودروهای بدون سرنشین گوگل به رویترز گفته که به دنبال همکاری با کمپانی هایی مانند جنرال موتورز، فورد، تویوتا و ... است تا بتواند این پروژه را هر چه سریعتر به ثمر بنشاند.

 

ناوگانی از نمونه های اولیه خودروهای گوگل در کارخانه Roush در حال ساخت هستند و قرار است گوگل در ماه بهار آن ها را در کالیفرنیا آزمایش کند.

 

در حال حاضر مهمترین مشکل این خودروها قیمت بالای آن ها است. سنسورهای این خودرو در مجموع مبلغی به اندازه 70 هزار دلار قیمت دارند. به همین خاطر مدت زمان زیادی لازم است تا اینکه بتوانند یک خودروی ارزان تر تولید کنند.

 

شما فکر می کنید که این خودروها چه زمانی به بازار راه پیدا کنند؟ به نظر شما پیش بینی گوگل از زمان ارائه این خودروها درست خواهد بود؟

 

 

image

 

منبع: رویترز