خانهاخبار

CES 2015: با دوربین Welcome Camera…

CES 2015: با دوربین Welcome Camera همواره از هویت افراد حاضر در منزل مطلع باشید

جی اس ام: کمپانی Netatmo از یک محصول جدید در نمایشگاه CES 2015 رونمایی کرد. این محصول که Welcome Camera نام دارد یک دوربین در دل خود دارد و می‌تواند با تشخیص چهره افراد ساکن در منزل، افراد غریبه را تشخیص دهد.

۱۳۹۳/۱۰/۱۵

جی اس ام: کمپانی Netatmo از یک محصول جدید در نمایشگاه CES 2015 رونمایی کرد. این محصول که Welcome Camera نام دارد یک دوربین در دل خود دارد و می‌تواند با تشخیص چهره افراد ساکن در منزل، افراد غریبه را تشخیص دهد. به عنوان مثال اگر فردی غریبه یا مهمان در منزل باشد چهره وی توسط این دوربین تشخیص داده می‌شود و صاحب منزل از طریق اپلیکیشن مربوط از این اتفاق آگاه خواهد شد. این دوربین از یک زاویه دید 130 درجه برخوردار است و می‌تواند به صورت زنده صدا و تصویر منزل را روی اپلیکیشن مربوط در سیستم عامل iOS و اندروید پخش کند. این دوربین برای پخش تصاویر زنده نیاز به هیچ سرور ابری ندارد و کاربر را متحمل هزینه اضافی نخواهد کرد.

 

image

 

این دوربین از تنظیمات امنیتی متنوعی برخوردار است. به عنوان مثال می‌توان طوری آن را تنظیم کرد که در صورت تشخیص چهره افراد از قبل مشخص شده دوربین دست از فیلم برداری و ذخیره کردن آن بکشد. ویدئوهای ذخیره شده و اطلاعات مربوط همگی روی کارت حافظه جانبی دوربین ذخیره می‌شوند و دوربین نمی‌تواند در آن دخل و تصرفی داشته باشد. اپلیکیشن این دوربین روی گوشی‌های اندرویدی یا آیفون تنظیمات بیشتری به آن می‌افزاید. در اپلیکیشن مربوط می‌توان چهره تمام افرادی که در منزل حاضر بوده‌اند یا هم اکنون حضور دارند را به صورت یک نوار زمان یا تایم لاین مشاهده کرد. 

همچنین این دوربین به کمک لامپ‌های LED مادون قرمز نصب شده روی آن می‌تواند در تاریکی شب نیز عملکرد خود را حفظ کند. در کنار این دوربین یک Welcome Tags نیز عرضه خواهد شد که می‌تواند محدوده دسترسی به تصاویر دوربین را برای تلفن هوشمند افزایش دهد. کمپانی Netatmo اعلام کرده Welcome Camera در سه ماهه دوم سال 2015 آماده ورود به بازار می‌شود اما از قیمت احتمالا آن اطلاعاتی در دست نیست.