خانهاخبار
هیتاچی صفحه نمایشگرهایی با رزولوشن 480×800 برای تلفن های همراه تولید می کند.

هیتاچی صفحه نمایشگرهایی با رزولوشن 480×800 برای تلفن های همراه تولید می کند.

هم اکنون دیگر تولید صفحه نمایشگرهای QVGA (با رزولوشن240×320) برای تلفن های همراه عادی شده و گوشی های جدید تقریباً همگی مجهز به چنین صفحه نمایشگرهایی می باشند. با این حال ........
۱۳۸۵/۱۰/۱۰
هم اکنون دیگر تولید صفحه نمایشگرهای QVGA (با رزولوشن240×320) برای تلفن های همراه عادی شده و گوشی های جدید تقریباً همگی مجهز به چنین صفحه نمایشگرهایی می باشند.
با این حال باز برخی از کاربران به دنبال صفحه نمایشگرهایی با رزولوشن بالاتر می باشند.
به گزارش گروه خبری GSM، شرکت هیتاچی اقدام به تولید صفحه نمایشگرهایی با رزولوشن بالاتر نموده است.
شاید فکر کنید رزولوشن این صفحات VGA (640×480) باشد ولی خیر از آن هم بزرگتر، یعنی رزولوشن آن 480×800 پیکسل بوده و قطری در حدود 9/2 اینچ یا تقریباً 4/7 سانتی متر دارد!
این صفحات هر چه بیش از پیش لذت و در عین حال آسانی جستجو در وب را افزایش می دهند، ولی همان طور که می توان حدس زد هر چه اندازۀ صفحه نمایشگرها بزرگتر شود، طبیعتاً مصرف باتری آن نیز به همان نسبت بیشتر می شود، به همین خاطر طراحان تغییری اساسی در ساختار این صفحه نمایشگرها داده اند تا در مصرف باتری تا حد ممکن صرفه جویی شود.
همچنین این صفحه نمایشگرها از زاویۀ 170 درجه نیز به خوبی دیده می شوند.
در آخر باید گفت: هر چه صفحه نمایشگر یک گوشی بزرگتر شود، باالطبع اندازه گوشی نیز بزرگتر خواهد شد و باید دید آیا این ارتقاء رزولوشن به افزایش اندازه و لزوماً وزن گوشی می ارزد یا خیر؟!
 
                                           

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)