خانهاخبار

ویدئویی از مقایسه BlackBerry Z10 و…

ویدئویی از مقایسه BlackBerry Z10 و آیفون 5

یک ویدئوی جالب از امکانات جدید Z10

۱۳۹۱/۱۱/۲

یک ویدئو از مقایسه BlackBerry Z10  با گوشی iPhone 5 به تازگی منتشر شده است که به شما نشان می‌دهد تقریبا گوشی Z10 به چه صورتی خواهد بود.

 

به گزارش این ویدئو یک مقایسه از دو گوشی را نشان می‌دهد در این ویدئو صفحه نمایش 4 اینچی آیفون 5 با تراکم پیکسلی 326 پیکسل در اینچ را با صفحه نمایش 4.2 اینچی Z10 که تراکم پیکسلی 356 پیکسل در اینچ را دارد مشاهده می‌کنید.

 

تفاوت دیگری که مشاهده می‌کنید باتری 1800 میلی آمپری Z10  است که این باتری قابل تعویض است، در مقابل باتری 1440 میلی آمپری غیر قابل تعویض آیفون 5 قرار دارد. همچنین Z10 به درگاه حافظه خارجی microSD مجهز است در حالی که آیفون این ویژگی ندارد.

 

image

 

موضوع جالبی که در این ویدئو به نمایش گذاشته می‌شود دستیار مجازی Z10 است که به نوعی رقیبی برای Siri اپل به حساب می‌آید و همانطور که مشاهده می‌کنید این دستیار مجازی Z10 بسیار خوب هم عمل می‌کند.

 

مورد دیگر راحتی کار با سیستم عامل جدید ریم است که بسیار روان است و می‌توان به راحتی هر چه تمام تر بین برنامه‌ها جابه جا شد. مشاهده می‌کنید زمانی که یک پیامک برای گوشی Z10 می‌آید به راحتی و تنها با کشیدن انگشت به سمت راست آن پیامک نشان داده می‌شود و اگر آن پیام برای شما مهم نباشد می‌توانید با رها کردن صفحه به همان صفحه‌ای که بودید باز گردید.

 

در این قسمت می‌توانید ویدئو را دانلود و مشاهده کنید، اما آیا BlackBerry به روزهای اوج خود بازگشته است؟

 

منبع: crackberry