خانهاخبار

گیمزکام امسال در محاصره‌ بازی‌های …

گیمزکام امسال در محاصره‌ بازی‌های موبایلی و تبلتی و بازی‌های آنلاین

۱۳۹۱/۵/۲۷

گیمزکام بزرگترین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای در اروپا، روز چهارشنبه (۱۵ آگوست) آغاز به کار کرد. گیمزکام امسال را بازی‌های مخصوص گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها در محاصره دارند، عرصه‌ای که کنسرن سونی در آن پیشتاز است.

 

غرفه‌ی شرکت سونی یکی از ۶۰۰ غرفه‌ی حاضر در نمایشگاه گیمزکام (Gamescom) امسال است. نمایشگاهی که از  چهارشنبه (۱۵ آگوست) در شهر کلن آلمان درهای خودر ا به روی علاقمندان به بازی‌های رایانه‌ای و آنلاین از سراسر جهان گشوده است.
 


سونی با استراتژی خود که جیم رایان، مدیر این شرکت معرفی کرده، در حوزه‌ی درآمدساز کنونی در دنیای بازی‌های رایانه‌ای پیشتاز است؛ حوزه‌ی بازی‌هایی در فرمت کوچک که کاربر هر لحظه و هر کجا می‌تواند آنها را روی گوشی هوشمند خود یا تبلت پیاده کرده و بازی را آغاز کند.

 

موفقیت یعنی ساخت بازی برای گوشی همراه
 


بازی‌های موبایل یکی از موضوع‌های "گیمز کام" امسال است که یک سالن نمایشگاه را به خود اختصاص داده است. بازی‌های آنلاین هم کم کم در دنیای بازی‌ها جای بیشتری را اشغال می‌کنند. این در حالی است که سال گذشته گرایش به "سوشال گیم" گرایش غالب در این نمایشگاه بود.
 


بازی‌های کلاسیکی که هنوز مدرن‌اند
 


سونی در کنار بازی‌های جدیدش، گوشه‌ی چشمی هم به دنیای بازی‌های کلاسیک انداخته است و آنها را با چهره‌ای تازه راهی نمایشگاه امسال کرده است. بازی‌های تازه‌ای مثل "آنتیل داون" یا "لیتل بیگ پلنت" را این کنسرن برای "پلی استیشن ۳" روانه‌ی بازار کرده است.
 


سونی به دنبال جذب مشتری‌های بیشتر است. اووه باسن‌دوفسکی، سرپرست آلمانی پلی‌استیشن از تولیدات کنسرن خود در این حوزه دفاع می‌کند و معتقد است، از نظر تکنیکی هم کنسول‌های قدیمی پلی استیشن هنوز مدرن‌اند.
 


کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که شرکت سونی سال ۲۰۱۳ مدل تازه‌ی پلی‌استیشن را معرفی خواهد کرد.

 

رقیبان سونی مثل مایکروسافت در نمایشگاه "گیمزکام" امسال حرفی برای زدن ندارند. "سگا" هم غرفه‌ی اختصاصی‌ای در این نمایشگاه ندارد. کارشناسان این عدم حضور را به معنای کاهش اهمیت و تقاضا برای تولیدکنندگان کنسول‌ها و رونق گرفتن بازی‌های آنلاین می‌دانند.
 


 گیمزکام امسال که میزبان کره‌ی جنوبی به عنوان کشور مهمان است، تا روز یکشنبه ۱۹ آگوست برپاست. پیش بینی می‌شود که بیش از ۲۵۰ هزار مشتاق بازی‌های آن لاین و رایانه‌ای از این نمایشگاه دیدن کنند.

 

image