خانهاخبار

نوکیا «ورتو» را هم واگذار کرد

نوکیا «ورتو» را هم واگذار کرد

۱۳۹۱/۲/۱۸
گروه خبری GSM: شرکت نوکیا کمپانی ورتو را به ارزش 200 میلیون یورو به یک شرکت بریتانیایی واگذار کرد.

به گزارش موبنا، اواخر سال گذشته نوکیا اعلام کرده بود که برای فروش کارخانه ورتو در حال برنامه‌ریزی و مذاکره با شرکت‌های مختلف است.

نوکیا اعلام کرده بود که این اقدامش به منظور افزایش سرمایه و تمرکز بر خود شرکت نوکیاست که هنوز هم در حال تحول و تغییر است.

براساس گزارش فاینشنال تایمز، ظاهرا نوکیا این گفته خود را عملی کرده است.

گزارش‌ها حاکی است که کمپانی ورتو را یک شرکت خصوصی بریتانیایی با نام Permira به ارزش 265 میلیون دلار خریداری کرده، اما هیچ کدام از این شرکت‌ها مبلغ دقیق این معامله را اعلام نکرده‌اند.

این برند که گوشی‌های گران‌قیمت تولید می‌کند اکثر گوشی‌هایش را همچنان با پشتیبانی از سری S40 سیمبیان خواهد ساخت.

ورتو کمپانی انگلیسی است که برای ثروتمندان و افراد مشهور دستگاه‌هایی مبتنی بر سیمبیان می‌سازد و قیمت تقریبی هر کدام از این دستگاه‌ها 4 تا 10 هزار پوند است.

کمپانی ورتو سال 1998 در ایالت همپشایر انگلیس تاسیس شد و اکثر گوشی‌های این برند با دست ساخته‌ می‌شود. در میان این گوشی‌ها حتی گوشی‌هایی با قیمت 310 هزار دلار هم ساخته شده است.

این گوشی‌ها معمولا از ابزارهای گران‌قیمتی همچون سنگ‌های قیمتی، طلا و پوست سوسمار ساخته‌ شده‌اند.

هر کدام از این گوشی‌ها از صدها قطعه استیل ضدزنگ، سفال، الماس و چرم ساخته می‌شود.

صفحه نمایشگر این گوشی‌ها نیز از کریستال یاقوت کبود بسیار باریک و ظریفی ساخته می‌شود که برای ساخت هر کدام دست‌کم 15 روز زمان لازم است.

در ساخت این گوشی‌ها همچنین از طلای زرد، سفید یا قرمز 18 عیار و پلاتین استفاده می‌شود و در بخش صفحه کلید شرکت ورتو از الماس تراش خورده بهره می‌برد.