خانهاخبار
دو محصول جدید برای افراد کم بینا و نابینا

دو محصول جدید برای افراد کم بینا و نابینا

گروه خبری GSM: شرکت AT&T با همکاری شرکت Code Factory دو نرم افزار جدید را در سیستم عامل های ویندوز موبایل و Symbian سری 60 برای افراد کم بینا و نابینا ارائه داد.
۱۳۸۶/۱۰/۱

گروه خبری GSM: شرکت AT&T با همکاری شرکت Code Factory دو نرم افزار جدید را در سیستم عامل های ویندوز موبایل و Symbian سری 60 برای افراد کم بینا و نابینا ارائه داد. نام این دو نرم افزار Mobile Speak وMagnifier  Mobile است.

محصول Mobile Speak به راحتی با فرمان های صوتی کار می کند و واکنش مستقیم کلامی نسبت به چند زبان مختلف نشان می دهد و علاوه بر این از خط بریل نیز پشتیبانی می کند. بر خلاف سایر برنامه های صفحه خوان که برای گوشی های موبایل ارائه شده اند.

این محصول به سرعت تمام اطلاعات مورد نیاز فرد نابینا را پیدا کرده و کلمات و موضوعات کلیدی را در می یابد. این محصول از کارائیها و برنامه های زیر پشتیبانی می کند:

-          سیستم شماره گیری سریع، لیست تماس ها

-          پیام متنی

-          تقویم، وظایف، یادداشت ها و ماشین حساب

-          جستجوگر اینترنت

-         برنامه های  Word، Excel، Power point

-          ضبط صدا، پخش موسیقی، شماره گیری سریع صوتی و فرمان صوتی

-          تنظیمات، پروفایل، زنگ هشدار

 

این محصول دارای سه موتور تبدیل متن به کلام به نام های Fonix، Acapela، Loquendo است و خواندن متن ها به 2 زبان انگلیسی، اسپانیایی و هر دو با هم صورت می پذیرد.

دومین محصول، Magnifier Mobile محصولی با قابلیت های گوناگون است و امکان بزرگ نمایی کامل صفحه را در رزولوشن های مختلف ممکن می سازد و می تواند به همراه کلام یا بدون آن باشد و ویژگی های اصلی آن عبارتند از:

-          بزرگ نمایی از 1.25 تا 16 برابر

-          تنظیم فونت مناسب برای سادگی در خواندن

-          سه چیدمان مختلف:   Full screen، دو بخش یا Split، توزیع یافته distributed

-          رنگ های زمینه مختلف

-          قابلیت زوم اتوماتیک که بخش های جذاب متن را پیدا می کند

 

گوشی های N75 نوکیا، Cingular 3125، Samsung Black (نسخه ی 5 Windows Mobile) و  Pantech Duo (نسخه ی 6 Windows Mobile) با این دو محصول جدید سازگار هستند.

 

                  

 

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)