خانهاخبار
بریتانیایی ها به مناسبت کریسمس 2 میلیون گوشی موبایل تعویض می کنند

بریتانیایی ها به مناسبت کریسمس 2 میلیون گوشی موبایل تعویض می کنند

گروه خبری GSM: گروه Tesco اعلام کرد که حدود 11 میلیون نفر انگلیسی در صدد تعویض گوشی های موبایل خود به مناسبت کریسمس هستند و این یعنی 20 درصد بریتانیایی ها قصد دارند گوشی های قدیمی خود را کنار بگذارند.
۱۳۸۶/۸/۲۲

گروه خبری GSM: گروه Tesco اعلام کرد که حدود 11 میلیون نفر انگلیسی در صدد تعویض گوشی های موبایل خود به مناسبت کریسمس هستند و این یعنی 20 درصد بریتانیایی ها قصد دارند گوشی های قدیمی خود را کنار بگذارند. از این رو در حدود 2 میلیون گوشی موبایل در بریتانیا عرضه می شود تا بریتانیایی ها یاد بگیرند وسایل الکترونیکی نیز قابلیت بازیافت شدن را دارند!

گزارش ها و تحقیقات گروه Tesco نشان می دهد که حدود دو سوم مردم انگلستان هیچ ایده ای در مورد بازیافت وسایل الکترونیکی خود ندارند و نمی دانند با وسایل الکترونیکی قدیمی خود چه کار کنند. به همین منظور Tesco یک سرویس بازیابی گوشی های موبایل را راه اندازی کرده که در ازای تعویض وسایل الکترونیکی، بخصوص موبایل، هدایایی مانند امتیاز صلیب سرخ و کامپیوتر و کنسول بازی را به آن ها به عنوان هدیه کریسمس عرضه می کند.

 

دیگر یافته های این تحقیق عبارتند از:

 

-          60 درصد مردم بریتانیا معتقدند انگیزه ی کافی برای دورانداختن و بازیافت وسایل الکترونیکی غیر قابل استفاده را ندارند.

-          7 درصد کارخانه های تولید کننده برای از بین بردن وسایل الکترونیکی منازل مطالعه کرده اند.

-     فقط 18 درصد بریتانیایی ها موبایل های خود را تعویض کرده اند، به این ترتیب که گوشی قدیمی خود را در گوشه ای از منزل رها کرده و یک گوشی جدید خریداری کرده اند.

-          20 درصد مردم هنوز هم قصد تعویض وسایل از کار افتاده یا قدیمی خود را ندارند!

 

              

 

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)