سرویس خبر
29 بهمن 1395 ساعت 15:33
3 نظر

 

اسکنر لیزری سه بعدی به آیفون 8 می‌آید

امسال ده سال از معرفی اولین آیفون می‌گذرد و طبق شنیده‌ها، اپل برای تولد ۱۰ سالگی برند آیفون برنامه‌ ویژه‌ای دارد و قصد دارد تحولات زیادی را در آیفون سال ۲۰۱۷ ایجاد کند.

مدت‌هاست که اپل از علاقه‌اش به ورود به حوزه واقعیت افزوده می‌گوید و کمپانی‌ها و استارت‌آپ‌هایی را هم در این زمینه خریداری کرده است. اما این که اپل این فناوری را در چه محصولی به کار می‌گیرد همیشه یک سوال بود. شایعات جدید از ورود فناوری واقعیت افزوده در آیفون 8، به عنوان اولین محصول واقعیت افزوده اپل خبر می‌دند.

Rod Hall از شرکت سرمایه گذاری J.P. Morgan در گفته‌های خود از این شایعات حمایت کرده و اعلام کرد که احتمالا اپل در آیفون 8 از اسکنر لیزری سه بعدی استفاده می‌کند. این قطعه در تشخیص صورت و همچنین واقعیت افزوده کاربرد دارد. احتمالا این اسکنر لیزری سه بعدی جایگزین Touch ID در امنیت دستگاه خواهد شد. در حال حاضر ضریب خطای Touch ID آیفون برابر ۱ به ۵۰ هزار است، اما نوع اولیه اسکنر لیزری که قبلا آزمایش شده حتی از این هم دقیق‌تر خواهد بود. 

الیته این اولین بار نیست که خبر جایگزین Touch ID با سنسورهای دیگر را می‌شنویم،‌ قبلا هم خبرها از احتمال جایگزینی سنسور اسکن عنبیه (که اولین بار در گلکسی نوت ۷ استفاده شپه بود) با سنسور تشخیص اثر انگشت آیفون گفته بودند.

 



  29 بهمن 1395
3484 بازدید
3 نظر
3.06
  16 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری