زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
23 خرداد 1400 ساعت 18:08
2 نظر

 

مزدا 3 از چرخه تولید خارج شد

مزدا 3 که یکی از محبوب‌ترین خودروهای بازار است، تولیدش متوقف شد و آخرین مزدا 3 تولید شده توسط گروه بهمن با رنگ طلایی در نمایشگاه مرکزی گروه بهمن قرار گرفته است.

مزدا 3 یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای دنیا است که اتفاقا در بیشتر کشور‌های دنیا هم عرضه شده است. این خودرو فروش بسیار خوبی را در کشور‌های اروپایی و آمریکا را داشت. در ایران هم به دلیل همان محبوبیت، گروه بهمن سال‌ها این خودرو را تولید می‌کرد و با فروش بالایی هم در ایران مواجه شد. مزدا 3 یکی از محبوب‌ترین سدان‌های مونتاژی بازار ایران است که در بازار دست دوم نیز بسیار موفق است. صفر کیلومتر این خودرو فقط مدل ۹۸ در بازار موجود است. مزدا 3 نیو، با یک موتور ۲ لیتری تنفس طبیعی که قدرت ۱۴۷ اسب بخار و گشتاور ۱۸۷ نیوتن متر را تولید میکرد عرضه می‌شد. نقطه قوت این خودرو گیربکس فوق‌العاده سریع و با دوام این خودرو بود که یک گیربکس ۵ دنده اتوماتیک بود. 

این خودرو در واقع نسل دوم مزدا 3 است که با کد ‌BL تولید می‌شد. همچنین مزدا 3 نیو در سال ۲۰۰۴ طراحی و رونمایی شد و از سال ۲۰۰۵-۲۰۰۶ به بازار‌ها عرضه شد. این خودرو در سال ۲۰۰۸ با یک فیس لیفت جدید و یک موتور جدید به آمریکا و کانادا عرضه شد. موتور جدید این خودرو یک موتور ۲.۵ لیتری بود که ۱۷۰ اسب بخار قدرت و ۲۲۶ نیوتن متر گشتاور داشت. نسل دوم مزدا 3 در سال ۲۰۱۳ با رونمایی و عرضه نسل چهارم این خودرو، به کار خود پایان داد.

شرکت مزدا نسل چهارم این خودرو را دو سال پیش معرفی و مزدا 3 نیو که در ایران وجود دارد را از رده خارج کرد اما با این حال، در بازار ایران، این خودرو با همان امکانات محدود و حتی کمی قدیمی، در مقابل رقبایش حرفی برای گفتن دارد. در آخرین سال تولید این خودرو یعنی سال ۹۸، طبق گزارش ارزشیابی کیفی خودرو که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر کرد، مزدا 3 نیو از ۵ ستاره کیفی موفق به اخذ ۴ ستاره کیفی بود!

آخرین مزدا 3 تولید شده در رنگ طلایی همراه با رینگ‌های رنگ بدنه، در نمایشگاه مرکزی شرکت گروه بهمن برای نمایش و به رسم یادبود از این خودرو قرار گرفته است. این خودرو مزدا 3 نیو تیپ چهار است که نسخه فول آپشن مزدا 3 در کشور به حساب می‌آید.

 

نظر شما در مورد خداحافظی با این خودرو چیست؟ آیا بهتر بود خیلی قبل‌تر تولیدش متوقف شود یا فکر می‌کنید این خودرو همچنان می‌توانست در خط تولید باشد؟  23 خرداد 1400
2 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری