زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
28 بهمن 1399 ساعت 19:22
2 نظر

 

آیفون ۱۳ ممکن است اولین گوشی مجهز به صفحه نمایش همیشه روشن باشد

یکی از ویژگی‌های جذاب ایفون آینده‌ی اپل می‌تواند نمایشگر همیشه روشن باشد که آن را به رقبایان خود می‌رساند

شایعات و اخبار حکایت ازین دارند که آیفون ۱۳ به نمایشگر همیشه روشن مجهز خواهد شد. اپل واچ سری ۶ نیز که سال گذشته‌ی میلادی عرضه شده بود به نمایشگر همیشه روشن مجهز بود که به نظر می‌رسد اپل قصد دارد آن را به آیفون‌های بعدی خود نیز اضافه کند. طبق این شایعات قرار است در بخش دوربین نیز تغییراتی را شاهد باشیم که اضافه شدن حالت پرتره در بخش فیلم‌برداری نیز از جمله‌ی این ویژگی‌ها است. ظاهرا باید انتظار چیزی فراتر از یک افزایش سرعت در آیفون‌های بعدی را داشته باشیم.

این اطلاعات از سوی Max Weinbach بازگو شده است که دارای حسن شهرت قابل قبولی در زمینه‌ی افشای اطلاعات محصولات اپل است. این اطلاعات از طریق کانال یوتوب EverythingApplePro به اشتراک گذاشته شده است.

آیفون با نمایشگر همیشه روشن عرضه می‌شود

یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی آیفون‌های ۲۰۲۱ می‌تواند نمایشگر با ویژگی always-on display باشد. به گفته‌ی مکس وینباخ آیکون سرعت کلاک و باتری برای همیشه نمایش داده می‌شود و ممکن است در کنترل سنتر نیز به نمایش درآید. اپل اولین بار نمایشگر همیشه روشن را در اپل واچ سری ۵ و در سال ۲۰۱۹ به کاربرد. گرچه آیفون ۱۳ با صفحه نمایش همیشه روشن اولین محصول iOS با این قابلیت است اما اندروید مدت ‌هاست که ازاین ویژگی استفاده می‌کند و تبدیل به امری معمول در گوشی‌های اندرویدی شده است.

دوربین بهتر و مگ سیف جدیدتر  

شایعات مبنی بر اینکه مدل‌های آیفون پرو نسبت به مدل‌های قبلی خود دوربین بهتری دارند بسیار شنیده می‌شود. اکنون مکس نیز این ادعاها را تایید می‌کند و اضافه کرده که حالتی برای گرفتن عکس با کیفیت از ماه و ستاره‌ها نیز تعبیه شده که فقط برای متخصصان و حرفه‌ای‌ها کاربرد دارد.

به علاوه ظاهرا آیفون ۱۳ دارای ویدیوی پرتره نیز خواهد بود و افکت بوکه فقط به عکس برداری محدود نمی‌شود و به بخش دوربین نیز پا خواهد گذاشت. کاربران آیفون مدت‌هاست در انتظار این ویژگی هستند تا بتوانند در هنگام تصویر برداری روی سوژه فوکوس کرده و پس زمینه را تار کنند. این افشاگر همچنین ادعا کرده که آیفون ۲۰۲۱ آهنرباهای قوی‌تری برای مگ سیف در نظر خواهند گرفت. ظاهرا نسخه‌ی اول مگ سیف با استانداردهای اپل فاصله دارد و همچنان جای بهبود دارد.  

این افشاگر در رتبه بندی صحت سنجی افشای اطلاعات محصولات اپل دارای جایگاه سیزدهم است و این رتبه یعنی ۶۷.۱ درصد قابلیت اطمینان دارد. از دیگر شایعات مربوط به آیفون بعدی اپل می‌توان به این نکته اشاره کرد که همه‌ی منابع می‌گویند این چهار مدل برای نسل بعد هم حفظ خواهند شد و فقط ممکن است کمی ضخامتشان بیشتر شود.

البته انتظار می‌رود تغییراتی فراتر از گفته‌های وینباخ روی گوشی‌های ۲۰۲۱ اپل اعمال شود. پردازنده‌ی سریعتر A15 اولین تغییری است که به ذهن می‌رسد. بعلاوه ممکن است بریدگی بالای نمایشگر کوچکتر شود و نسخه‌های پرو از فضای ذخیره سازی بیشتری بهره ببرند. همچنین برخی گفته‌ها از آزمایش اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر خبر می‌دهند که ممکن  است جای فیس آیدی را بگیرد.

   28 بهمن 1399
2 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری