زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
22 بهمن 1399 ساعت 14:51
0 نظر

 

مدیرعامل هوآوی خواستار تماس با رئیس جمهور آمریکا و رفع تحریم‌ها شد

مدیرعامل شرکت هوآوی در نشستی خبری اعلام کرد که از برقراری تماس تلفنی با جو بایدن استقبال می‌کند و امیدوار است که دولت جدید آمریکا رویکرد بازتری را در سیاست‌های خود اتخاذ کند.

رن ژنگفی، مدیرعامل هوآوی برای اولین بار پس از روی کار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا درباره تحریم‌های این کشور علیه این شرکت حرف زده است. او در نشستی خبری از دولت جدید ایالات متحده خواست تا سیاست منصفانه‌ای نسبت به شرکت‌های چینی داشته باشد. او افزود:

شرکت ما انرژی لازم برای وارد شدن به این گرداب سیاسی را ندارد. ما سعی داریم محصولات خوبی بسازیم. امیدواریم که دولت آمریکا برای منفعت شرکت‌های آمریکایی و توسعه اقتصاد آمریکا هم که شده سیاست بازتری را اتخاذ کند.

مدیرعامل ۷۶ ساله هوآوی ظاهرا گفته که از برقراری تماس با رئیس جمهور جدید آمریکا و صحبت درباره تحریم هوآوی استقبال می‌کند. با این حال، با توجه به گزارش‌های اخیر به نظر نمی‌رسد که دولت بایدن تمایل مثبتی برای برقراری این ارتباط داشته باشد.

هوآوی هرگز کسب و کار موبایل خود را نمی‌فروشد

ژنگفی در گفتگو پیرامون فناوری 5G تاکید کرد که این شرکت آماده اشتراک‌گذاری منابع با شرکت‌های آمریکایی است و کنترل کامل تجهیزات را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. او گفت: «قبلا گفته‌ایم که فناوری 5G ما می‌تواند به‌طور کامل به شرکت‌ها محول شود. این قضیه فقط به حقوق توسعه محدود نمی‌شود و دسترسی به برنامه‌های منبع و کدهای منبع را هم فراهم می‌کند. اگر آمریکا فناوری تراشه‌های ما را می‌خواهد، می‌توانیم آن را در اختیارشان قرار دهیم. ما با آغوش باز از آن‌ها استقبال می‌کنیم اما هنوز هیچ شرکتی با ما وارد مذاکره نشده است.»

مدیرعامل هوآوی در خصوص شایعات اخیر پیرامون احتمال فروش برندهای موبایل سری میت و P تصریح کرد که هوآوی هرگز کل کسب و کار تلفن‌های هوشمند خود را نمی‌فروشد.

آیفون ۱۲ بهترین موبایل دنیاست

ژنگفی در اظهارنظری جالب اعلام کرد که آیفون ۱۲ اپل بهترین تلفن هوشمند دنیاست. موسس هوآوی همواره از ستایش‌گران محصولات اپل بوده و خودش هم به تناوب از آن‌ها استفاده می‌کند. اما این اظهارنظر همچنین متضمن ناامیدی هوآوی نسبت به سهم بازار از دست رفته آن‌ها در اروپاست. ژنگفی گفت: «مشتریان رده بالای اروپایی عاشق اپل‌اند. از آن‌جایی که هوآوی دیگر محصولات پریمیوم ندارد، گوشی‌های اپل به ما کمک کرده‌اند تا ثابت کنیم که فناوری 5G هوآوی خوب است.»

به‌رغم چالش‌های پیش روی هوآوی، رن ژنگفی امیدوار است که این شرکت بتواند موانع را پشت سر بگذارد. او در انتهای صحبت‌های خود افزود: «فکر می‌کنیم سیستم جدید توسعه کسب و کارمان می‌تواند کاهش میزان درآمدهای سال جاری در زمینه کسب و کار موبایل ما را جبران کند.  22 بهمن 1399
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری