زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
25 آذر 1399 ساعت 01:43
0 نظر

 

انقلاب در صنعت خودروسازی با طراحی متفاوت آئودی Landjet

آئودی Landjet را که محصول جدید این کمپانی خواهد بود درصدد است در مرکز توجهات همگان قرار دهد.


 

گروه فولکس‌واگن در حال کار بر روی خودروی الکتریکی پرچم‌دار جدیدی است که در حال حاضر با نام داخلی Landjet شناخته می‌شود. آئودی پروژه جاه‌طلبانه مهندسی‌ای را رهبری می‌کند که بخشی از برنامه پروژه آرتمیس است تا مجموعه اتومبیل‌های برقی آلمانی را وارد دنیای جدیدی کند. اخیراً مصاحبه‌ای با Marc Lichte، مسئول طراحی این خودروی بلندپروازانه منتشرشده تا جزئیات بیشتری از اتومبیل رازآلودی مطرح کند که میزان آسیب آن به محیط‌زیست برابر با صفر است.

"لندجت" به‌عنوان خودرویی توسعه‌یافته است تا مسافت‌های طولانی بدون نیاز به حضور یک انسان را طی کند بدین معنی که انتظار می‌رود این اتومبیل ضمن زیبایی به پَک باتری بزرگ و سیستم رانندگی مستقل پیشرفته مجهز باشد. آقای Lichte می‌گوید طراحی‌های فعلی آئودی را فراموش کنید چراکه استایل "لندجت" بسیار متفاوت است و باعث یک انقلاب خواهد شد.

زمانی که صحبت از محصولات VAG به میان می‌آید، لندجت آماده‌شده تا فراتر از یک نماد تحول باشد. بیش از اینکه 4 حلقه لاستیک داشته باشد و غرق در انواع فناوری‌ها باشد، ادعا می‌شود این خودروی الکتریکی پایه‌گذار نسخه‌هایی از پورشه و بنتلی برای اتومبیل‌هایی باشد که از ساختار ماژولی پلتفرم پریمیوم الکتریکی (PPE) بهره خواهند برد، پلتفرمی که با همکاری آئودی و پورشه برای خودروهای بزرگ توسعه‌یافته است.

همچنین شایعه‌ای وجود دارد این خودروی شگفت‌انگیز که فعلاً با نام لندجت ساخته می‌شود دارای 3 ردیف صندلی باشد یعنی این احتمال وجود دارد سبک بدنه‌ای SUV یا یک مینی‌ون باشد. البته اگر گزارش‌هایی که به دست رسیده‌اند صحت داشته باشند بایستی منتظر یک خودروی سدان باشیم چیزی شبیه تسلا مدل S. اتومبیل‌های الکتریکی سفارشی در فضای درونی بسیار جادارتر در مقایسه با خودروهای هم‌اندازه هستند که به یک موتور احتراقی مجهز شده‌اند درنتیجه سدانی الکتریکی با 3 ردیف صندلی غیرمنطقی به نظر نمی‌رسد.

 

 

درحالی‌که استایل این خودرو تا این لحظه یک راز باقی‌مانده است، اتومبیل کانسپت آیکون 2017 -Aicon- یک سدان الکتریکی فوق‌پیشرفته را به نمایش گذاشت که مجهز به سیستم رانندگی مستقل سطح 5 بود. ردیف صندلی‌های داخل خودرو 2+2 بود اما شما این امکان را داشتید تا یک ردیف صندلی دیگر به فضای درونی اضافه کنید چراکه طول این خودرو 5.44 متر در نظر گرفته‌شده است.

بسیاری از شایعه‌هایی که پیرامون لندجت وجود دارد برای آیکون هم به گوش می‌رسید ازجمله توانایی‌های سفر طولانی؛ آیکون یک همراه ایده آل برای یک مسافرت طولانی‌مدت به‌حساب می‌آمد. هنگامی‌که آئودی از این خودروی کانسپت در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت پرده برداشت این وعده را داد که توانایی پیمایش 800 کیلومتری (497 مایلی) این اتومبیل حتمی است.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است لندجت سال 2024 رونمایی شود و تا آن زمان بسیار زود است که بگوییم ویژگی‌ها و مشخصه‌های آیکون بر روی لندجت نیز پیاده خواهند شد. انتظار برای این خودرو بسیار طولانی خواهد بود چراکه هنوز طراحی آن نهایی نشده است پس کارهای زیادی برای انجام دادن باقی‌مانده‌اند. زمانی که این اتومبیل آماده ورود به خط تولید باشد جواهرات تاج خودروی الکتریکی VAG در کارخانه هانوفر آلمان تکمیل خواهد شد، کارخانه‌ای که پیک‌آپ تراک Amarok و ونtransporter  را می‌سازد. 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری