زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
15 اردیبهشت 1399 ساعت 17:02
0 نظر

 

اپلیکیشن ردیابی ویروس کرونای فرانسه از هفته آینده شروع به کار می‌کند

بر اساس اعلام وزیر امور دیجیتال فرانسه، اپلیکیشن اختصاصی آن‌ها با نام StopCOVID از تاریخ 22 شروع به فعالیت خواهد کرد تا در نهایت به مرحله استفاده عمومی برسد.

فرانسه یکی از اولین کشورهایی بود که شروع به ساخت اپلیکیشنی برای ردیابی مسیر انتقال کووید-۱۹ کرد و حالا در مراحل پایانی کشف چگونگی عملکرد این برنامه در دنیای واقعی قرار دارد. وزیر امور دیجیتال این کشور، سدریک او، می‌گوید اپلیکیشن StopCOVID باید از تاریخ ۱۱ مه مصادف با ۲۲ اردیبهشت، یعنی همزمان با برداشته شدن برخی از محدودیت‌های قرنطینه‌ای، شروع به کار کند. او نگفته که این اپلیکیشن چه زمانی برای استفاده عمومی و گسترده آماده می‌شود ولی این اتفاق احتمالا وابستگی زیادی به نتایج اولیه خواهد داشت.

فرانسه در سازوکار اپلیکیشن خود از رویکرد متمرکزی استفاده کرده که مستلزم اعمال تغییراتی از سوی اپل در سیستم عامل آیفون است. کوپرتینویی‌ها از اعمال این تغییرات سر باز زده‌اند، ولی آقای او می‌گوید که آن‌ها همچنان در حال گفتگو با طرف آمریکایی هستند. آلمان، متحد بزرگ اروپایی فرانسه، هفته گذشته رویکرد قبلی خود را تغییر داد و به حمایت از روش کارکرد گوگل و اپل پرداخت.

وزیر امور دیجیتالی فرانسه می‌داند که اعتماد کردن به یک سازمان متمرکز تا چه اندازه می‌تواند خطر سو استفاده را بالا ببرد، ولی او باور دارد که حق در اختیار داشتن این اطلاعات نباید به شرکت‌های خصوصی و خارجی واگذار شود. این کشور قصد دارد صرف‌نظر از همکاری یا عدم همکاری اپل به برنامه خود ادامه دهد. آقای او می‌گوید وضعیت فعلی آیفون هم کار آن‌ها را پیش می‌برد، ولی واضح است که آن‌ها امیدوارند تا زمان همه‌گیر شدن StopCOVID، اپل نیز با تغییرات موردنظر را اعمال کند.  15 اردیبهشت 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری