زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
5 اردیبهشت 1399 ساعت 20:37
1 نظر

 

سری P40 هوآوی یک جایگزین ارزشمند برای گوگل مپس دریافت می‌کند

مسیریاب Here در اَپ گالری هوآوی خود را نشان داد تا از نابرابری کارایی میان گوشی‌های اخیر این کمپانی و دیگر گوشی‌هایش که از خدمات موبایل گوگل و گوگل مپس پشتیبانی می‌کنند کاسته شود.

سری پرچمدار P40 هوآوی از ممنوعیت معاملات تجاری دولت آمریکا ضربه خورده و برنامه‌های جایگزین گوگل مانند Here WeGo mapping می‌توانند خودی نشان دهند.

یک سالی‌ست که هوآوی با تحریم آمریکا مواجه است  و Mate 30 در کنار Mate 30Pro اولین گوشی‌های هوشمند کمپانی بودند که تأثیرات این مشکل را لمس کنند. عدم امکان‌ دسترسی به خدمات موبایلی گوگل کاربران را مجبور به یافتن راه‌حلی کرده تا تجربه‌ای مشابه گوگل بر روی دیوایس‌های نسل جدید هوآوی داشته باشند. و یا استفاده از اسمارت‌فون‌های کمپانی‌های رقیب – اما کدام‌یک از این دو بهتر است ؟

در اولین پاسخ به عدم همکاری گوگل با هوآوی این کمپانی اپ گالری را جایگزین پلی‌استور گوگل کرد. هرچند سرعت رشد پایینی دارد در ماه‌های اخیر شاهد کاربران روزافزونی‌ست و از برنامه‌های جهانی نیز بهره‌مند است و صرفاً اپلیکیشن‌های چینی و محلی را در خود جای نداده است.

یکی از مشهودترین کمبودها در غیبت خدمات موبایلی گوگل در گوشی‌های هوآوی، عدم وجود مسیریاب است. هوآوی هنگام رونمایی سری P40 همکاری با کارشناسان مسیریاب TomTom را تائید کرد تا جای خالی گوگل مپس پر شود اما تاکنون با چنین برنامه‌ای در میان اپ‌های هوآوی برخورد نکردیم.

در این جریان کاربران دو راه بیشتر پیش روی خود نمی‌بینند. یکی به‌کارگیری نسخه هک‌شده گوگل مپس و یا برنامه‌های مسیریاب موجود در اپ گالری.

درحالی‌که در صدر اپلیکیشن‌های مسیریاب موجود در اپ گالری MAPS.ME آفلاین وجود دارد، دومین بزرگ‌ترین مسیریاب جهان پس از گوگل مپس از راه می‌رسد.

در اپ گالری با عنوان HERE WeGo – City Navigation دیده می‌شود که صرفاً یک مسیریاب ساده نیست بلکه از حمل‌ونقل عمومی بیش از 1300 شهر جهان چون نیویورک‌سیتی، لندن و سیدنی را در کنار مسیریابی آفلاین ، اطلاعات ترافیکی به‌صورت زنده و خدمات رزرو تاکسی اینترنتی را پشتیبانی می‌کند.

احتمالا بدلیل تازه وارد بودن این اپلیکیشن در اپ گالری در انتهای لیست برنامه‌های مسیریاب قرار دارد پس نام آن را جستجو کنید.

درحالی‌که Google Maps برنامه مسیریاب ارجح کاربران اندروید ( و بسیاری از  iOS داران) است HERE WeGo – City Navigation در پلی‌استور با بیش از 10 میلیون دانلود قرار دارد.

از راه رسیدن HERE تنها بخش کوچکی از نبود سرویس‌های گوگل و تحریم دولت آمریکا را جبران می‌کند اما اگر هوآوی میخواهد تا دوباره گوشی‌هایش را رقیب و جایگزین دیگر دیوایس‌های اندرویدی و حتی آیفون ببیند کارهای زیادی را باید انجام دهد.


 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری