سرویس نقد و بررسی تخصصی
18 مهر 1398 ساعت 19:17
1 نظر

 

بی‌ام‌و M8 گرن کوپه از راه رسید

بی‌ام‌و M8 گرن کوپه رسما معرفی شد. این خودروی جذاب از یک موتور 8 سیلندر 4.4 لیتری بهره می‌برد.

بی‌ام‌و در حال افزایش تعداد محصولات سری M خود است چرا که خریداران استقبال بالایی از آن‌ها می‌کنند. در گذشته نه چندان دور شاهد رونمایی از خودروهای X5 M و X6 M بودیم. حال امروز این شرکت آلمانی یک عضو جدید را به خانواده محصولات سری M خود اضافه کرده است. بی‌ام‌و M8 گرن کوپه مانند کرا‌س‌اوور‌های این شرکت در بالاترین نسخه خود قادر به تولید 617 اسب بخار قدرت است. این قدرت برای یک خودروی چهار درب کافی به نظر می‌رسد. این خودرو در نسخه‌های استاندارد و Competition در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

بی‌ام‌و M8 گرن کوپه و بی‌ام‌و M8 گرن کوپه کامپتیشن به یک موتور 8 سیلندر 4.4 لیتری مجهز شده‌اند که از توربوشارژر دوقلو بهره می‌برد. نسخه استاندارد بی‌ام‌و M8 گرن کوپه قدرتی برابر با 600 اسب بخار و گشتاوری برابر با 750 نیوتن متر در اختیار راننده قرار می‌دهد. در صورتی که این خودرو را در نسخه Competition سفارش دهید، به 617 اسب بخار قدرت دسترسی پیدا می‌کنید، البته گشتاور آن تغییری نسبت به نسخه استاندارد نداشته و همچنان برابر با 750 نیوتن متر است.

سرعت بی‌ام‌و M8 گرن کوپه در مدت زمان 3.1 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و شتاب مدل کامپتیشن آن برابر با 3.0 ثانیه است. قدرت تولیدی موتور این دو خودرو توسط گیربکس خودکار 8 سرعته و سیستم xDrive به چهار چرخ آن‌ها منتقل می‌شود. حداکثر سرعت بی‌ام‌و M8 گرن کوپه و نسخه کامپتیشن آن روی 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. در صورتی که این خودروها را با پکیج M Driver سفارش دهید، حداکثر سرعت آن‌ها به 305 کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می‌کند. بی‌ام‌و تنها روی قدرت تولیدی موتور این خودرو تمرکز نکرده، بلکه تغییرات بیشتری را در آن اعمال کرده است.

بی‌ام‌و M8 گرن کوپه به سیستم تعلیق جناغی دوبل در بخش جلویی و سیستم تعلیق 5 لینکی در بخش عقب مجهز شده است. این چیدمان باعث بهبود عملکرد این خودروی آلمانی 4 درب شده است. این خودرو به صورت استاندارد از سیستم تعلیق تطبیقی Active M بهره می‌برد که شرایط جاده را بررسی کرده و دمپرها را به صورت خودکار تنظیم می‌کند. برای این خودروها دکمه‌های M Mode شامل M1 و M2 در نظر گرفته شده است. این دکمه‌ها به راننده اجازه می‌دهند بخش‌های مختلفی مانند موتور، سیستم تعلیق، فرمان، ترمزها و سیستم چهار چرخ محرک را کنترل کند. علاوه بر حالت‌های M1 و M2، بی‌ام‌و برای این خودروی خود حالت‌های رانندگی جاده، اسپرت و Track را در نظر گرفته است.

 

سیستم ترمز این خودرو با بهبود همراه بوده است و به صورت استاندارد از سیستم خنک‌کننده بهره می‌برد. در بخش جلو شاهد دیسک‌های 15.6 اینچی هستیم و در بخش عقب دیسک‌های 15.0 اینچی مورد استفاده قرار گرفته است که از کالیپرهای 6 پیستونه بهره می‌برند. کاربران می‌توانند این خودروی جذاب را با ترمزهای کربن سرامیکی M نیز سفارش دهند. این ترمزها در جلو دارای دیسک‌های 15.8 و در عقب دیسک‌های 15.0 اینچی است که در مقایسه با ترمزهای استاندارد قدرت بازدارندگی بیشتری را در اختیار راننده قرار می‌دهند.

از نظر ظاهری بی‌ام‌و M8 گرن کوپه با بهبودهایی همراه شده است. در طراحی بدنه این خودرو در مقایسه با نسخه‌های دیگر بی‌ام‌و ام 8 از خطوط تیزتری استفاده شده تا ظاهری خشن‌تر داشته باشد. این خودرو همچنین در مقایسه با گرن کوپه استاندارد، 1.5 اینچ عرض بیشتری دارد. بی‌ام‌و M8 گرن کوپه به صورت استاندارد به سقف کربنی M و چراغ‌های LED تطبیقی مجهز شده است. بی‌ام‌و M8 گرن کوپه به کیلومترشمار و سیستم سرگرمی و اطلاعات حاضر در دیگر نسخه‌های بی‌ام‌و سری 8 مجهز شده است که کارایی بالایی از خود نشان می‌دهد.

بی‌ام‌و M8 گرن کوپه به همراه نسخه محدود Launch Edition در ایالات متحده آمریکا عرضه می‌شود. این شرکت آلمانی اعلام کرده تنها 50 نسخه از این خودرو با رنگ بدنه سبز و برنزی تولید می‌کند. این خودرو از رینگ‌های 20 اینچی منحصر به‌فردی بهره می‌برد. در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با قیمت نسخه Launch Edition این خودرو منتشر نشده؛ با این حال بی‌ام‌و M8 گرن کوپه استاندارد با قیمت پایه 130 هزار دلار و مدل Competition آن با قیمت پایه 143 دلار به فروش می‌رسد. به این هزینه‌ها باید مبلغ 995 دلار مربوط به حمل به مقصد را نیز اضافه کرد. تولید این خودروها از نوامبر سال جاری میلادی آغاز می‌شود و سال آینده میلادی در اختیار خریداران قرار می‌گیرند.  18 مهر 1398
1 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری