سرویس نقد و بررسی تخصصی
1 مهر 1398 ساعت 10:21
0 نظر

 

بی‌ام‌و برای رقابت با پورشه تایکان آماده می‌شود

بر اساس اطلاعات جدید، خودروی بی‌ام‌و i7 در حال توسعه است. این محصول احتمالا تبدیل به قدرتمندترین خودروی تولیدی این برند می‌شود.

شایعات زیادی در رابطه با نسخه تمام الکتریکی بی‌ام‌و سری 7 در فضای مجازی منتشر شده است. این خودرو به بی‌ام‌و i4، iNext و iX3 می‌پیوندد و وارد بازار می‌شود. بر اساس اطلاعات جدیدی که از سوی BMWBlog در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، مدل تمام برقی بی‌ام‌و سری 7 با نام i7 و با باتری‌های متنوع به فروش می‌رسد. این وب‌سایت اعلام کرده بی‌ام‌و i7 به موتور بسیار پرقدرتی مجهز می‌شود و همچنین دارای یکی از بزرگترین باتری‌های موجود در صنعت خودرو خواهد بود. این ترکیب باعث می‌شود بی‌ام‌و قادر به رقابت با خودروی پورشه تایکان باشد.

گفته می‌شود این خودرو در مدل استاندارد و i7S در اختیار خریداران قرار می‌گیرد که نمونه دوم دارای قدرت بالاتر و همچنین برد بیشتر است. به نظر می‌رسد بی‌ام‌و i7S به یک باتری 120 کیلووات ساعتی مجهز می‌شود و قدرتی در محدوده 670 اسب بخار در اختیار راننده قرار می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که محصول آینده بی‌ام‌و بر اساس استاندارد WLTP دارای بردی برابر با 580 کیلومتر با هر بار شارژ باشد. در صورتی که این اطلاعات صحت داشته باشند، خودروی i7S تبدیل به قدرتمندترین محصول بی‌ام‌و می‌شود. در حال حاضر این لقب در اختیار بی‌ام‌و M8 Competition با موتور 617 اسب بخاری قرار دارد.

مدل استاندارد بی‌ام‌و i7 به یک باتری 100 کیلووات ساعتی مجهز می‌شود و موتور آن قدرتی برابر با 550 اسب بخار تولید می‌کند. انتظار می‌رود برد این مدل نیز برابر با 580 کیلومتر باشد. هر دو این مدل‌ها دارای حداقل دو موتور خواهند بود، چرا که تولید این مقدار قدرت توسط یک موتور برقی تا حدودی غیرمنطقی به نظر می‌رسد. این محصولات همچنین دارای سیستم چهار چرخ محرک خواهند بود. در حال حاضر پورشه تایکان در نسخه استاندارد قدرتی برابر با 670 اسب بخار و گشتاوری برابر با 848 نیوتن متر در اختیار راننده قرار می‌دهد. نسخه توربو S این خودرو قدرتی برابر با 750 اسب بخار و گشتاوری برابر با 1050 نیوتن متر تولید می‌کند که بی‌ام‌و i7S رقیب آن محسوب می‌شود.

پورشه تایکان از معماری 800V بهره می‌برد که امکان شارژ سریع باتری را برای خریداران فراهم می‌کند. انتظار می‌رود بی‌ام‌و نیز از فناوری مشابه در مدل تمام برقی خودروهای سری 7 استفاده کند. انتظار می‌رود نسل آینده بی‌ام‌و سری 7 سال 2021 و یا 2022 از راه برسد. شایعات به این موضوع اشاره می‌کنند که این خودروها فاقد موتور 12 و یا 8 سیلندر خواهند بود و بی‌ام‌و برای تمام آن‌ها موتور 6 سیلندر به همراه سیستم هیبریدی در نظر می‌گیرد. این موضوع با توجه به استراتژی این شرکت آلمانی، منظقی به نظر می‌رسد.  1 مهر 1398
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری