زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
25 مرداد 1398 ساعت 21:08
0 نظر

 

هوآوی می‌خواهد جایگزینی برای Google Maps بسازد

بر اساس جدیدترین گزارشات، شرکت هوآوی در نظر دارد تا نقشه‌ای جایگزین برای Google Maps بسازد. البته این نقشه به طور مستقیم مصرف‌کنندگان را هدف قرار نداده و بیشتر برای توسعه‌دهندگان ساخته می‌شود.

گوگل مپس در حال حاضر پرطرفدارترین سرویس نقشه در سراسر دنیاست، اما به نظر می‌رسد که هوآوی هم می‌خواهد وارد این حیطه شود و سرویس نقشه اختصاصی خودش را بسازد.

به گزارش سرویس خبری چینی China Daily، سرویس نقشه جدید هوآوی Map Kit نام دارد که البته برای استفاده مستقیم مصرف‌کنندگان نیست، بلکه ابزاری برای توسعه‌دهندگان به حساب می‌آید که به آن‌ها اجازه می‌دهد از قابلیت‌های نقشه هوآوی استفاده کنند.

مپ کیت هوآوی ظاهرا قرار است قابلیت نمایش وضعیت آنی ترافیک، شناسایی تغییرات مسیر و ویژگی‌های مربوط به واقعیت افزوده داشته باشد. گفته می‌شود که این سرویس به ۴۰ زبان مختلف عرضه خواهد شد و احتمالا در ماه اکتبر به بازار می‌آید.

جایگزینی برای Google Maps

این خبر اکنون به دنبال معرفی رسمی پلتفرم HarmonyOS اعلام می‌شود. این پلتفرم می‌خواهد طرحی جایگزین برای زمانی باشد که هوآوی دیگر نتواند از اندروید در محصولات خود استفاده کند. از این رو، می‌توانیم حدس بزنیم که مپ کیت هم برنامه‌ای مشابه از سوی هوآوی باشد تا کم‌کم بتواند تمام اپلیکیشن‌های مهم گوگل را با نمونه‌های بومی خود جایگزین کند.

مپ کیت به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا در اپلیکیشن‌های مختلف (مثلا اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی) برای دریافت اطلاعات نقشه به جای گوگل مپس از زیرساخت‌های داخلی خود هوآوی استفاده کنند.

یکی از مدیران تلکام چین در گفتگو با China Daily می‌گوید هوآوی می‌تواند نقشه مدنظر خود را با زیرساخت‌های موجود در اختیار کاربران قرار دهد. این شرکت تقریبا در ۱۶۰ کشور بازار هدف دارد و می‌تواند از این جامعه کاربری بزرگ برای بهبود دقت نقشه خود استفاده کند.

مپ کیت تنها رقیب گوگل مپس به حساب نمی‌آید؛ پیش از این نقشه‌های دیگری مثل بینگ مپس و اپل مپس نیز وارد بازار شده بودند تا سلطه گوگل را به چالش بکشند. نظر شما درباره این خبر چیست؟ فکر می‌کنید هوآوی در مسیر صحیحی قرار گرفته است؟  25 مرداد 1398
0 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری