سرویس نقد و بررسی تخصصی
20 مرداد 1398 ساعت 16:50
0 نظر

 

انتشار اطلاعات جدید از بی‌ام‌و X8 M پلاگین هیبریدی

بی‌ام‌و قصد دارد فعالیت خود را در زمینه خودروهای برقی افزایش دهد. در همین راستا به نظر می‌رسد با خودروهای بی‌ام‌و X8 M پلاگین هیبریدی و M140e ملاقات می‌کنیم.

بی‌ام‌و به دنبال ایجاد انقلابی در محصولات خود و تولید خودروهای برقی است. این شرکت قصد دارد بسیاری از محصولات خود را به صورت تمام برقی و یا هیبریدی وارد بازار کند. یکی از محصولات جدیدی که بر اساس گفته AutomobileMag به خط تولید این شرکت آلمانی اضافه می‌شود، مدل پلاگین هیبریدی نسل جدید بی‌ام‌و سری 1 است. این خودرو با نام بی‌ام‌و M140e شناخته می‌شود و احتمالا از یک موتور 4 سیلندر توربوشارژر 2.0 لیتری بهره می‌برد. این موتور بنزینی توسط یک موتور برقی و باتری 35 کیلووات ساعتی همراهی می‌شود. در مجموع قدرت این خودروی آلمانی به 400 اسب بخار می‌رسد و در حالت تمام الکتریکی بردی در محدوده 80 تا 113 کیلومتر دارد.

گزارش‌های دیگر به بی‌ام‌و X8 به عنوان پرچمدار خودروهای شاسی بلند این شرکت اشاره می‌کنند. هم اکنون X7 به عنوان گران‌ترین و غول‌پیکرترین خودروی SUV بی‌ام‌و شناخته می‌شود. انتظار می‌رود بی‌ام‌و X8 M در سال 2020 معرفی شود. در صورتی که گزارش اخیر صحت داشته باشد، این خودروی آلمانی از سیستم هیبریدی شامل یک موتور 8 سیلندر و یک موتور برقی بهره می‌برد که در مجموع قدرتی برابر با 750 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد. این احتمال وجود دارد که این خودرو دارای حالت محور عقب مشابه با بی‌ام‌و M5 باشد.

در کنار این محصولات، نسل جدید خودروهای سری i بی‌ام‌و نیز در راه هستند. یکی از این خودروها، بی‌ام‌و iX3 بوده که بر اساس پلتفرم CLAR و بر پایه خودروی X3 توسعه یافته است. این خودروی پلاگین هیبریدی محور عقب در کشور چین به تولید می‌رسد و در اختیار مشتریان در سراسر جهان قرار می‌گیرد. این کراس‌اوور هیبریدی احتمالا سال آینده عرضه می‌شود. انتظار می‌رود سال 2021 شاهد رونمایی از خودروی بی‌ام‌و iNext و i4 باشیم. گفته می‌شود در سال 2022 با خودروی بی‌ام‌و i12 ملاقات می‌کنیم، خودرویی که ظاهرا بر اساس Vision M Next توسعه پیدا می‌کند. در همین سال از خودروی iX1 نیز رونمایی می‌شود تا شاهد بازنشستگی i3 باشیم.

از دیگر خودروهای برقی بی‌‌ام‌و می‌توان به i5 و i7 اشاره کرد که نسخه الکتریکی بی‌ام‌و سری 5 و سری 7 محسوب می‌شود. این خودروها به ترتیب در سال‌های آینده معرفی خواهند شد. در این میان، نسل جدید بی‌ام‌و سری 2 اکتیو تورر نیز در سال 2022 از راه می‌رسد. این خودرو فاقد موتور احتراق داخلی خواهد بود و موتور برقی جایگزین آن می‌شود. در فاصله سال‌های 2024 تا 2027 نیز شاهد عرضه نسل جدید بی‌ام‌و X3، X5 و X7 به صورت تمام برقی خواهیم بود. لازم به ذکر است؛ بی‌ام‌و هیچ کدام از اطلاعات موجود در این گزارش را تایید و یا تکذیب نکرده است.  20 مرداد 1398
0 نظر
4.67
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری