زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
30 اردیبهشت 1398 ساعت 15:15
6 نظر

 

شرکت های کوالکام و اینتل کمپانی هوآوی را تحریم کردند!

بعد از اظهارات ترامپ در سخنرانی جدید، شرکت های مختلف آمریکایی از ارائه خدمات به کمپانی هوآوی سر باز زده و این برند چینی را تحریم کردند.

همان طور که احتمالا مطلع شده اید، دونالد ترامپ ضمن آخرین سخنرانی خود در روز پنج شنبه، کمپانی هوآوی را به لیست تحریم ها اضافه نمود. از این رو، شرکت های مختلف آمریکایی مانند گوگل، کمپانی هوآوی را به لیست تحریم ها اضافه کردند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمپانی های اینتل، کوالکام، Xilinx و برادکام نیز به این چرخه پیوسته و ازین پس، دیگر خدماتی به کمپانی هوآوی ارائه نخواهند داد.

برای تأثیر بیشتر روی تجارت شرکت هوآوی، لیست تحریم ها شامل خدمات مخابراتی مبتنی بر 5G نیز خواهد شد. در حال حاضر سه اپراتور بزرگ کشور چین (China Mobile، China Unicom و China Telecom) مجبور خواهند شد تا در عرضه نسل پنجم شبکه مخابراتی (5G) را تأخیر بیاندازند. به این ترتیب اپراتورهای مخابراتی کشور آمریکا، مخصوصا آن دسته از شرکت ها که تازه به این عرصه پیوسته اند، باید میلیون ها دلار را خرج نموده تا تجهیزات کمپانی هوآوی را با محصولات مشابه جایگزین کنند.

در توییتی که هفته گذشته توسط اکانت Huawei Facts ارسال شده، تحریم های جدید را یک بازی دو سر باخت خوانده است. در توییت جدید نیز به تحریم های جدید آمریکا علیه این کمپانی اشاره شده است:


 

تحریم های جدید گوگل، به هوآوی تنها اجازه استفاده از نسخه متن باز اندروید را می دهد و قابلیت استفاده از نرم افزارهای گوگل مانند Google Maps یا جیمیل از این برند چینی صلب می شود. به این ترتیب محصولات آینده هوآوی به صورت پیش فرض از این اپلیکیشن ها بی بهره بوده و پلی استور گوگل نیز روی آنها به چشم نخواهد خورد.

البته بعد از اعلام این خبر در TechCrunch، یکی از مقامات کمپانی Xilinx با آنها تماس گرفته و اعلام کرده است که علیرغم دستورات مقامات آمریکایی، آنها به همکاری با هوآوی ادامه خواهند داد.  30 اردیبهشت 1398
2345 بازدید
6 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری