زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
15 دی 1397 ساعت 20:15
2 نظر

 

ساعت هوشمند بعدی ال‌جی به دوربین ماژولار مجهز می‌شود

شرکت ال‌جی به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده است که با توجه به آن انتظار می‌رود در آینده شاهد تولید یک ساعت هوشمند با دوربین ماژولار و امکان اتصال دوربین به بند دستگاه و خارج از بدنه ساعت توسط این شرکت باشیم.

وجود دوربین در ساعت‌های هوشمند اتفاق جدیدی نیست و پیش از این نیز در بسیاری از این دستگاه‌ها از آن استفاده شده است. اما ظاهرا این بار ال‌جی قصد دارد این ویژگی را کمی ارتقا دهد و استفاده از دوربین در ساعت‌های هوشمند خود را جذاب‌تر نماید. این شرکت به تازگی پتنتی را در آمریکا به ثبت رسانده است که به یک ساعت هوشمند مجهز به دوربین ماژولار است و می‌توان این دوربین را به بند ساعت وصل کرد. 

در پتنت مذکور از قابلیتی با نام mobile terminal نیز یاد شده است، بنابراین می‌توان انتظار داشت که ساعت مورد بحث از سیم‌کارت نیز پشتیبانی خواهد کرد. آن‌چه که ساعت هوشمند ال‌جی را جذاب‌تر می‌کند، نحوه‌ی تعامل کاربر با دوربین است. در طراحی جدید به‌جای قرارگیری دوربین درون بدنه‌ی ساعت، کاربر می‌تواند با اتصال آن به بند ساعت، آسان‌تر و در زوایای مختلف به ثبت تصویر بپردازد. در واقع به‌جای چرخاندن دست در حالت‌های مختلف که گاهی ممکن است اذیت کننده باشد، امکان چرخش دوربین به دور بند وجود دارد.


 

دوربین ماژولار نمایش داده شده در این تصویر دایره‌ای شکل است و اندازه‌های مختلفی دارد، اما نحوه‌ی قرارگیری آن ممکن است متفاوت باشد. علاوه بر امکان اتصال دوربین به بند ساعت هوشمند، می‌توان با استفاده از گیره‌ی فنری آن را در هر قسمتی از بدنه‌ی بند نیز قرار داد. در هر یک از حالت‌ها می‌توان کاربردهای بیشتری را برای دوربین در نظر گرفت، مانند میزان کالری موجود در غذا (اگر از آن عکس بگیرید) یا عکس گرفتن از کالاهای مورد نظر و یافتن فروشگاه‌هایی برای خرید آن‌ها.


مشخص نیست که آیا ال‌جی قصد دارد این پتنت را به یک محصول واقعی تبدیل کند یا خیر، اما تحقق ایده‌ی اتصال دوربین ساعت هوشمند به بند آن چندان هم کار دشواری نیست.  15 دی 1397
2 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری