سرویس نقد و بررسی تخصصی
30 مهر 1397 ساعت 16:30
58 نظر

 

مقایسه دوربین؛ Galaxy S9 Plus با Pocophone F1

در این مقایسه می‌توانید مقایسه‌ای تخصصی روی دوربین‌های دو گوشی اس 9 پلاس و پوکوفون اف 1 داشته باشید و با توجه به نمونه عکس‌ها برنده این مقایسه را مشخص کنید.

در این مقایسه تصویری دوربین دو گوشی را کنار هم قرار داده‌ایم که به احتمال زیاد یکی از آن‌ها خیلی برایتان آشناست و نامش گلکسی اس 9 پلاس است و نام دیگری خیلی به گوشتان نخورده و با آن آشنا نیستید پوکوفون اف 1 نام دارد. 

Galaxy S9 Plus

اس 9 پلاس دو دوربین در قاب پشتی خودش دارد که هر دو تا لنز سنسور 12 مگاپیکسلی دارند. یکی از لنزها واید است و دیگری به نام لنز تلفوتو شناخته می‌شود. هر دو لنز به OIS مجهز شده‌اند اما چیزی که اهمیت زیادی دارد اندازه دهانه دیافراگم متغیر در لنز واید است. کاربران اس 9 پلاس دوربین موبایلی‌ای در اختیار دارند که دهانه دیافراگمش به صورت فیزیکی باز و بسته می‌شود. برای این لنز عدد f/1.5 و f/2.4 در نظر گرفته شده و علاوه بر اینکه به صورت خودکار دوربین در نور کم از f/1.5 استفاده می‌کند و دهانه را باز می‌کند و در نور زیاد دهانه را تنگ‌تر کرده و از f/2.4 بهره می‌برد امکان باز و بسته کردن دهانه به صورت دستی در بخش تنظیمات هم وجود دارد. دوربین سلفی گوشی هم سنسور 8 مگاپیکسلی دارد که توانایی گرفتن عکس‌های پرتره را دارد که سامسونگ آن را سلفی فوکوس می‌نامد.

Pocophone F1

پوکوفون هم در قاب پشتی خودش دو دوربین می‌بیند. یکی از لنزها سنسور 12 مگاپیکسلی و لنز دیگر سنسور 5 مگاپیکسلی دارد. خبری از OIS در هیچکدام از لنزها نیست و اندازه دهانه دیافراگم هم ثابت است و روی عدد f/1.9 برای لنز 12 مگاپیکسلی و عدد f/2.0 برای لنز 5 مگاپیکسلی ثابت شده است. یکی از ویژگی‌های خوب دوربین‌های اصلی این گوشی ادغام هوش مصنوعی داخل آن‌ها است که هنگام عکاسی خودکار به کمک کاربر می‌‌آید و با تشخیص منظره‌ یا سوژه‌ای که قصد عکاسی از آن را دارد تنظیمات خودکار را در بهترین حالت ممکن قرار می‌دهد. دوربین سلفی گوشی سنسور 20 مگاپیکسلی دارد که توانایی گرفتن عکس‌های پرتره را دارد.

نمونه عکس‌های دوربین دو گوشی در نور روز

 

نمونه عکس دوربین‌ها در نور روز (حالت عادی - زوم 2 برابر - زوم 100 درصد)

 

نمونه عکس‌های دوربین دو گوشی در نور شب

 

نمونه عکس‌های دوربین دو گوشی در حالت پرتره

 

نمونه عکس‌های دوربین سلفی دو گوشی نور روز (حالت عادی - حالت پرتره)

 

نمونه عکس‌های دوربین سلفی در نور شب (بدون فلش - با فلش)


 


   30 مهر 1397
58 نظر
4.35
  17 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری