زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
16 شهریور 1397 ساعت 15:10
0 نظر

 

نسل آینده آئودی R8 به عنوان یک هایپرکار برقی در سال 2022 معرفی می‌شود

شرکت‌های زیادی به دنبال تولید خودروهای برقی هستند. گفته می‌شود نسل سوم آئودی R8 یک خودروی تمام برقی خواهد بود.

در حال حاضر شرکت‌های مختلف بر روی تولید خودروهای برقی سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند و شاهد توسعه خودروهای مجهز به موتور برقی هستیم. علاوه بر خودروهای استاندارد، بازار هایپرکارها نیز تغییراتی را تجربه کرده است. با توجه به روند بازار تعدادی از سازندگان تصمیم دارند هایپرکارهای تولید محدود خود را تنها در نسخه‌ تمام الکتریکی روانه بازار کنند. به نظر می‌رسد آئودی نیز چنین قصدی داشته باشد.

بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی Autocar منتشر شده، نسل آینده آئودی R8 که در سال 2022 معرفی می‌شود به صورت کاملا برقی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. در حالی که برای چندین سال است که موتورهای 10 سیلندر یکی از ویژگی‌های استاندارد آئودی R8 محسوب می‌شود، خودروهای الکتریکی آینده این صنعت را شکل می‌دهند. در همین راستا آئودی قصد دارد نسل سوم خودروی R8 را به صورت یک خودروی کاملا برقی توسعه دهد.

آئودی در اواخر ماه جاری میلادی از اولین خودروی کاملا برقی خود، آئودی E-Tron به صورت رسمی رونمایی می‌کند. این شرکت آلمانی در گذشته از نمونه تمام برقی آئودی R8 با نام R8 E-Tron در سال 2015 رونمایی کرده بود. این محصول به عنوان جایگزین نمونه‌های 8 سیلندر و 10 سیلندر این خودروی سوپراسپرت روانه بازار نشد. در آن زمان آئودی تنها خواهان نمایش قدرت خود در زمینه تکنولوژی‌های مربوط به خودروهای برقی بود.

آئودی در گذشته نه چندان دور از خودروی مفهومی PB18 E-Tron در رویداد پبل بیچ رونمایی کرد. این خودروی کاملا برقی می‌تواند نشان‌دهنده رویکرد این شرکت آلمانی در زمینه نسل آینده آئودی R8 باشد. آئودی برای نمایش لذت رانندگی با این خودروی برقی، آن‌ را بدون فناوری‌های خودران معرفی کرد. در حالی که نسل آینده R8 فاقد موتور 10 سیلندر است، آئودی خواهان کاهش لذت رانندگی این خودرو نیست.

آئودی برای خودروی PB18 E-Tron سه موتور برقی در نظر گرفته که موتوری که بر روی محور جلو قرار دارد قادر به تولید 201 اسب بخار قدرت است. هر یک از چرخ‌های عقب این خودرو یک موتور برقی را میزبانی می‌کند که در مجموع قدرتی برابر با 604 اسب بخار را تولید می‌کنند. این سه موتور در مجموع قدرتی برابر با 671 اسب بخار و گشتاوری برابر با 830 نیوتون متر را در اختیار راننده قرار می‌دهند. راننده در مدت زمان کوتاهی به قدرت 764 اسب بخار دسترسی پیدا کند. سرعت آئودی PB18 E-Tron در 2 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

در گذشته نه چندان دور شایعات به توقف تولید آئودی R8 اشاره کرده بودند. بر اساس این شایعات آئودی قصد توسعه نسل آینده این خودروی سوپراسپرت را نداشت که گزارش اخیر این موضوع را تکذیب می‌کند. آئودی تنها قصد دارد موتور 10 سیلندر بنزینی را از محبوب‌ترین خودروی سوپراسپرت خود حذف و آن را در نسخه تمام برقی روانه بازار کند.  16 شهریور 1397
0 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری