زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
29 مرداد 1397 ساعت 10:00
5 نظر

 

رنو لوگان استپ وی معرفی شد؛ یک سدان قد بلند!

از خودروی لوگان استپ وی رونمایی شد. این خودرو مانند ساندرو استپ وی در مقایسه با نسخه سدان خود ارتفاع بلندتری دارد.

شرکت رنو در روسیه از یک خودروی جدید، رنو لوگان استپ وی رونمایی کرد. در حال حاضر این شرکت فرانسوی اعلام کرده این خودرو به صورت انحصاری در بازار روسیه به فروش می‌رسد. این احتمال وجود دارد که در آینده در بازار دیگر کشورها نیز با رنو لوگان استپ وی ملاقات کنیم. این محصول در بازار روسیه باید با خودروی لادا وستا کراس رقابت کند.

ارتفاع کف رنو لوگان استپ وی از زمین برابر با 195 میلی متر است و ظاهر آن در مقایسه با نسخه سدان تغییراتی را تجربه کرده است. همانطور که می‌توان حدس زد، رنو لوگان استپ وی یک خودروی اقتصادی محسوب می‌شود و به همین دلیل فاقد سیستم چهار چرخ محرک است و حتی خریدار نمی‌تواند آن را سفارش دهد و هزینه‌ای اضافه‌ برای تجهیز خودروی خود به سیستم چهار چرخ محرک پرداخت کند.

جلوپنجره این خودرو تغییراتی را تجربه کرده و شبیه به ساندرو استپ وی شده است. در این خودرو شاهد حضور رینگ‌های جدید با طراحی پنج پره هستیم. رنو تجهیزات مناسبی را برای محصول جدید خود در نظر گرفته که برای مثال می‌توان به سیستم سرگرمی با امکان پشتیبانی از اندروید Auto و اپل کارپلی، صندلی‌های مجهز به گرمکن و سنسورهای پارک عقب اشاره کرد. یکی از قابلیت‌های جذاب این خودرو، امکان روشن کردن آن از طریق ریموت است. همانطور که می‌دانید روسیه کشور سردسیری محسوب می‌شود بنابراین با استفاده از ویژگی مذکور، رانندگان در این کشور پهناور می‌توانند پیش از اینکه سوار خودرو شوند، رنو لوگان استپ وی را روشن کرده و موتور را گرم کنند.

رنو لوگان استپ وی به دو موتور مجهز می‌شود. این خودرو در نسخه‌هایی مجهز به موتور 1.5 لیتری دیزلی dCi و 1.6 لیتری بنزینی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. نمونه بنزینی در سه نسخه به بازار عرضه می‌شود. این نسخه‌ها قادر به تولید 81، 101 و 111 اسب بخار قدرت هستند. تمامی نسخه‌های مجهز به موتور بنزینی به صورت استاندارد دارای جعبه دنده دستی هستند با این حال خریداران می‌توانند بالاترین نسخه آن (موتور 111 اسب بخاری) را در تریم City با گیربکس CVT نیز سفارش دهند. نسخه دیزلی رنو لوگان استپ وی تنها در یک نسخه به همراه گیربکس دستی به فروش خواهد رسید.

شرکت رنو در نمایشگاه خودروی مسکو 2018 که در اواخر ماه جاری میلادی برگزار می‌شود، خودرو لوگان استپ وی را در معرض دید عموم قرار می‌دهد. پس از معرفی در نمایشگاه، رانندگان در کشور روسیه می‌توانند این خودرو را مورد خریداری قرار دهند.

نظر شما در رابطه با رنو لوگان استپ وی چیست؟ آیا این خودرو طراحی جذاب‌تری در مقایسه با رنو ساندرو استپ وی دارد؟ نظر خود را با ما و دیگر کاربران وب‌سایت در میان بگذارید.

  29 مرداد 1397
5 نظر
3.90
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری