زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
19 تیر 1397 ساعت 13:00
0 نظر

 

حذف موتور دیزلی از نسل آینده ولوو XC90؛ قدم محکم ولوو برای تولید خودروهای برقی

ولوو XC90 یک خودروی شاسی بلند لوکس بوده که امکانات زیادی را در اختیار خریدار خود قرار می‌دهد. نسل آینده این خودرو فاقد موتور دیزلی است.

در حالی که تا معرفی نسل آینده ولوو XC90 چند سال زمان باقی مانده است، رسانه‌ها در کشور انگلیس به اطلاعاتی در رابطه با این خودروی شاسی بلند لوکس دسترسی پیدا کرده‌اند. در ماه گذشته در گزارشی به این موضوع اشاره شده بود که نسل آینده ولوو XC90 به تکنولوژی خودران سطح چهار مجهز می‌شود. حال گزارشی از سوی AutoExpress منتشر شده که به عدم استفاده از موتور دیزلی در این خودرو اشاره می‌کند.

ولوو در گذشته موتور دیزلی را از برخی محصولات خود حذف کرده بود. برای مثال نسل جدید خودروی سدان ولوو S60 در نمونه‌ای مجهز به موتور دیزلی روانه بازار نمی‌شود. این کمپانی سوئدی به دنبال استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای توسعه خودروهای برقی است و به همین علت توسعه موتورهای دیزلی برای اتومبیل‌های آینده خود را متوقف کرده است.

مدیر عامل ولوو، Hakan Samuelsson در مصاحبه‌ای که در مراسم رونمایی از نسل جدید ولوو S60 در ایالت کارولینای جنوبی با یک نشریه انگلیسی انجام داد، اعلام کرد:

ما باید برای برنامه‌های آینده خود اولویت‌بندی داشته باشیم. ما نمی‌توانیم همه کارها را همزمان انجام دهیم. اگر خواهان توسعه هر چه سریع‌تر خودروهای برقی باشیم نمی‌توانیم از تمامی فناوری‌های موجود در بازار استفاده کنیم. در همین راستا تصمیم گرفتیم که موتورهای دیزلی را از ولوو S60 حذف کنیم. ما قصد نداریم در آینده محصولات جدید خود را به موتورهای دیزلی مجهز کنیم و ولوو XC90 نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حال حاضر به تولید خودروهای دیزلی ادامه می‌دهیم ولی نسل آینده محصولات ما فاقد این موتورها خواهند بود. در آینده تمامی خودروهای ولوو به صورت برقی و یا هیبریدی به بازار عرضه می‌شوند.

مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت ولوو، Henrik Green اعلام کرده که نسل آینده ولوو XC90 بر پایه پلتفرم جدید این کمپانی توسعه می‌یابد. این شرکت سوئدی هم اکنون در حال توسعه پلتفرم SPA2 است و در آینده خودروهای برقی و هیبریدی بر اساس آن توسعه پیدا می‌کنند.

 ولوو قصد دارد در سال 2021 از نسل جدید XC90 به صورت رسمی رونمایی کند. انتظار می‌رود این خودروی شاسی بلند لوکس در ماه‌های ابتدایی سال 2020 به بازار عرضه شده و در دسترس خریداران خود قرار بگیرد. قبل از معرفی نسل کاملا جدید این خودرو، ولوو قصد دارد از نمونه فیس‌لیفت این محصول خود در سال آینده میلادی رونمایی کند.  19 تیر 1397
1622 بازدید
0 نظر
4.33
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری