زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
11 خرداد 1397 ساعت 18:00
14 نظر

 

تجربه رانندگی با سه ژاپنی محبوب؛ تویوتا CHR ،RAV4 و PRIUS

این مقاله گزارشی کامل از بررسی تخصصی تیم کالایاب خودرو از سه محصول در حال فروش تویوتا در بازار ایران، تویوتا CHR، تویوتا RAV4 و تویوتا پریوس است. با مطالعه این مطلب، رانندگی با این سه خودرو را تجربه کنید.

چندی پیش فرصتی فراهم شد تا به همراه مهندس رنجبر، سردبیر مجله کالایاب‌خودرو به مرکز اختصاصی تست درایو خودروهای تویوتا در شرکت آریتا (نمایندگی مرکزی ایرتویا) رفته و سه خودرو محبوب و در حال فروش این شرکت را برای شما عزیزان تست و بررسی نماییم.
مرکز تست درایو تویوتا در فضایی به وسعت 4300 مترمربع بنا شده است که 3650 مترمربع آن مختص تست و 650 مترمربع آن ویژه آموزش پرسنل احداث شده است. این مرکز در شرق تهران و در کوچه سوم شرقی خیابان اتحاد واقع شده و علاقمندان می‌توانند برای ثبت‌نام تست درایو خودروهای تویوتا بصورت رایگان به وبسایت شرکت آریتا مراجعه کنند.
طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سه خودروی تویوتا سی اچ آر، روفور و پریوس در اختیار تیم کالایاب قرار گرفت که هر کدام را به تفصیل برای شما بررسی کرده و تجربه خود از رانندگی با این خودروها را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

چرا تویوتا؟

از جمله نکات مثبت مشترک بین اکثر خودروهای تویوتا می‌توان به قابلیت اطمینان بالا و هزینه نگهداری پایین اشاره کرد، منظور از هزینه نگهداری پایین، مصرف سوخت کم و شاخص کم (FR(Failure Rate یا تعداد دفعات خرابی در یک بازه مشخص مصرف است، اما نکات منفی چون طراحی نه چندان زیبا و آپشن کم نیز وجود دارند که مشتریان را از خرید این خودروها نسبت به رقبا منصرف می‌کند. اما تویوتا در محصولات جدید خود سعی دارد تا با بهره‌گیری از زبان طراحی جدید،  خودروهایی با طراحی مدرن را به بازار عرضه کند. این کمپانی بزرگ خودروسازی سال‌ها است که در پی تولید خودروهای برقی و هیبریدی برآمده و توانسته است با بهره‌گیری از تجارب عالی خود در زمینه خودروسازی، خودروهای هیبریدی مطمئن و کارآمدی را تولید کند. تویوتا سعی دارد تا خودروهای هیبریدی را با طراحی متفاوتی به بازار عرضه کند تا از بقیه خودروهای موجود در بازار جهانی متمایز باشند. همچنین ریزه‌کاری‌هایی در طراحی خودروهای تویوتا مثل استفاده از رنگ آبی وجود دارد که در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌هایی از آن را ببینید.

تویوتا پریوس