زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
8 اردیبهشت 1397 ساعت 18:30
14 نظر

 

آیفون 10 اپل در صدر پرفروش‌های ماه فوریه

آیفون 10 اپل به قیمت حداقل 1000 دلار در بازار به فروش می‌رسد و برخلاف گزارش‌های منفی درباره فروش کلی آن به نظر می‌رسد که توانسته است پرفروش‌ترین گوشی هوشمند ماه فوریه شود.

گوشی آیفون 10 اپل برخلاف همه گزارش‌ها مبنی بر کاهش فروش کلی آن توانسته است در ماه فوریه 2018 از سایر گوشی‌های هوشمند موجود در بازار جلو بیفتد و پرفروش‌ترین باشد. درواقع باید بگوییم که محصولات اپل با کسب 4 جایگاه اول در فهرست پرفروش‌های ماه فوریه توانسته است بر برترین گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و هوآوی غلبه کند.

آیفون 8 اپل پس از آیفون 10 در این فهرست پرفروشترین گوشی بوده است. آیفون 7 محبوب هم در جایگاه سوم قرار گرفته است و پس از آن ایفون 8 پلاس در رتبه چهارم فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های ماه فوریه امسال دیده می‌شود. گوشی 120 دلاری شیائومی به نام Redmi 5A پنجمین گوشی محبوب این فهرست بر اساس رقم فروش آن است.

سامسونگ، بزرگ‌ترین سازنده گوشی‌های هوشمند در جهان، جایگاه ششم و هفتم را با گوشی‌های Galaxy S8 و Galaxy J7 Pro از آن خود کرده است. Galaxy S8 برخلاف عمر یکساله‌اش با توجه به کاهش قیمت نهایی در این ماه به فروش چشمگیری دست یافته و این تغییر در قیمت جهانی هم عمدتا به خاطر رونمایی از نسل بعدی آن یعنی Galaxy S9 اعمال شده است.

علی رغم آمار منتشر شده و این موضوع که آیفون 10 پرفروش‌ترین گوشی هوشمند امسال در ماه فوریه بوده است، تحلیل گران همچنان معتقدند که نتوانسته به فروش که باید و انتظارش می‌رفته است، دست یابد. فروش پایین آیفون 10 همچنین به برخی تأمین کنندگان قطعات محصولات اپل هم آسیب وارد کرده است.

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید که قیمت پایه آیفون 10 اپل حدودا 1000 دلار است. علی رغم تخفیف‌های نقدی که برخی فروشندگان و اپراتورها در سرتاسر دنیا روی این گوشی اعمال کرده‌اند، آیفون 10 اپل همچنان یک گوشی بسیار گران قیمت به شمار می‌رود؛ اما با این حال توانسته است پرفروش‌ترین گوشی دنیا در ماه فوریه شود. این آمار به خوبی نشان دهنده محبوبیت برند اپل و محصولاتش در میان مصرف کنندگان است. بازار موبایل حالا به گونه‌ای پیش می‌رود که اغلب سازندگان به توسعه و عرضه محصولات ارزان و باکیفیت سوق پیدا کرده‌اند اما اپل همچنان قادر است محصولات بسیار گران قیمت خود را بفروشد.

   8 اردیبهشت 1397
14 نظر
4.38
  8 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری