زیتل ۱


سرویس نقد و بررسی تخصصی
20 اسفند 1396 ساعت 12:30
4 نظر

 

نمایشگاه خودرو ژنو؛ لامبورگینی هوراکان پرفورمانته اسپایدر رونمایی شد

کمپانی ایتالیایی لامبورگینی در نمایشگاه خودرو ژنو از جدیدترین محصول خود یعنی هوراکان پرفورمانته رونمایی کرد. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

درست یک سال پیش بود که لامبورگینی از هوراکان پرفورمانته در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی کرد؛ خودرویی که توانست برای مدتی رکورد پیست نوربرگ رینگ را در اختیار خود داشته باشد. اما لامبورگینی در نمایشگاه ژنو امسال، از نسخه اسپایدر هوراکان پرفورمانته هم رونمایی به عمل آورد. در اختیار داشتن یک خودرو اسپرت بدون سقف آرزوی همه ماست تا بتوانیم تمام لذت را از رانندگی با خودرو خود ببریم.

سقف هوراکان پرفورمانته اسپایدر از نوع نرم است و از آخرین دستاوردهای لامبورگینی در این خودرو استفاده شده تا بهترین عملکرد آیرودینامیکی را ارائه دهد. بدین ترتیب با بهبودهای آیرودینامیکی عملکرد خودرو هم به شکل چشمگیری بهتر می‌شود. بسیاری از ویژگی‌های این خودرو با نسخه کوپه مشترک است از جمله سیستم چهار چرخ متحرک، سیستم تعلیق به روز شده و نیز کنترل سیستم کنترل پایداری الکترونیکی.

مهندسین لامبورگینی تمهیداتی را هم برای فرمان و نیز کاهش وزن خودرو اندیشیده‌اند. استفاده از فیبر کربن در قطعات مختلف، موجب شده تا وزن هوراکان پرفورمانته اسپایدر در مقایسه با هوراکان اسپایدر استاندارد 35 کیلوگرم کمتر باشد. بدین ترتیب محصول جدید لامبورگینی وزنی معادل 1507 کیلوگرم دارد که به صورت 43:57 در جلو و عقب توزیع شده است.

باز کردن سقف خودرو تا حداکثر سرعت 50 کیلومتر بر ساعت ممکن است که تنها 17 ثانیه زمان می‌برد. هنگامی‌که سقف پایین است، طراحی هوراکان اسپایدر پرفورمانته شامل دو باله متحرک است که از پوشش سقف تاشو خارج می‌شوند و خط سقف را از صندلی‌های عقب به سمت عقب خودرو ادامه می‌دهد تا صداها و لرزش‌های ناشی از باد را کاهش دهند.

همانند نسخه کوپه، هوراکان پرفورمانته اسپایدر از یک موتور 5.2 لیتری 10 سیلندر بهره می‌برد که قادر است 640 اسب بخار قدرت در دور 8000 دور بر دقیقه و 600 نیوتن متر گشتاور در دور 6500 دور بر دقیقه تولید کند. با داشتن چنین قدرتی، زمان مورد نیاز برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت پس از حرکت از حالت سکون تنها 3.1 ثانیه و زمان رسیدن به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت 9.3 ثانیه است. همچنین حداکثر سرعت آن به 325 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

تحویل این خودرو از تابستان امسال با قیمت 309 هزار دلار به مشتریان آغاز خواهد شد.

 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری